Itthon MTI 2015. szeptember. 08. 20:04

ENSZ-bírálat a magyar-szerb határon uralkodó állapotok miatt

Sok menekült a szabadban kényszerül éjszakázni - tapasztalta a magyar határon az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának (UNHCR) szóvivője.

Fokozni kell a humanitárius segítséget a magyar-szerb határon - állapította meg kedden Babar Baloch, az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának (UNHCR) szóvivője. A tisztségviselő az AP amerikai hírügynökségnek elmondta: szervezete aggodalommal figyeli, hogy nincsenek megfelelő feltételek a bevándorlók fogadásához. Hozzáfűzte: a határra kivezényelt rendőröket nem képezték ki arra, hogyan kell bánni a menekültekkel.

"Amikor emberek érkeznek, azokat megfelelő módon kell fogadni. Köztük nők és gyermekek vannak, akiket szintén szabad ég alatt tartanak. A hőmérséklet is egyre csökken, ezért olyan fogadórendszer kiépítésére van szükség, amely képes megfelelő ellátásban részesíteni őket" - mondta Babar Baloch az AP-nek.

Az amerikai hírügynökség beszámolója úgy fogalmaz: az önkéntesek erőfeszítései ellenére, hogy vízzel és ruhákkal lássák el az érkezetteket, ez utóbbiaknak nem sok jóban van részük a határnál. Felhalmozódik a szemét, s a migránsok közül sokan szabad ég alatt, a földön töltötték a hideg éjszakát.

Fülöp Máté
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.