A táborlakók szabadon bejárhatnak a befogadó állomásra, ki azonban csak alapos indokkal jöhetnek. Debrecen polgármestere a helyszínre látogatott, és azt mondta: a városban nincs helye a tábornak. A 800 fős tábort jelenleg 1900 ember lakja.
A debreceni befogadóállomáson hétfő délután történt incidens miatt ideiglenesen lezárták a befogadóállomást - közölte az MTI helyszíni tudósítója.
A táborlakók bemehetnek a befogadóállomásra, de onnan csak alapos indokkal engednek ki bárkit is.
Este fél 7-kor megérkezett a táborba Rácz Róbert Hajdú-Bihar megyei kormánymegbízott és Papp László (Fidesz-KDNP), Debrecen polgármestere. Ők egy rendőri vezető kíséretében bementek a befogadóállomásra.
Mint arról beszámoltunk, hétfő délután egy Korán-taposásból lett verekedés a menekülttáborban, majd a konflktusba több százan bekapcsolódtak.
A táborlakók egy csoportja kitört, és botokkal, kövekkel felfegyverkezve parkoló autókat rongált meg a város felé vezető főúton. A rendőrök szorították vissza őket a tábor területére, könnygázt is használva. Eközben egy készenléti rendőrt megdobtak kővel, ő kisebb sérülést szenvedett.
A helyzet este már nyugodt volt, a rendőrök nagy erőkkel voltak a helyszínen. A tábor kapujánál mintegy két tucat migráns tartózkodott.
Papp: Nincs helye a tábornak Debrecenben
Papp László, miután kijött a táborból, elmondta: a rendőrség ura a helyzetnek, a tábort lezárta, és a következő napokban Debrecen egész területén megerősített járőrszolgálat lesz. Szerinte csupán idő kérdése volt, hogy mikor alakul ki konfliktus a túlterhelt befogadóállomáson. Debrecen számára elfogadhatatlan ez a helyzet, a városban nincs helye ennek a tábornak - jelentette ki.
Hozzátette: tisztában vannak azzal, hogy Magyarország rendkívül jelentős migrációs nyomás alatt van, ezért támogatják a kormány törekvését a szerb-magyar határ fizikai lezárására.
Rácz Róbert szerint pattanásig feszült a helyzet a mintegy 800 ember befogadására alkalmas állomáson, ahol hétfőn reggel már 1900-an voltak. Világosan látszik: ha a határon nem sikerül a migránsokat megállítani, akkor a határon belül ezt a problémát már nem lehet kezelni - mondta. A hajdú-bihari kormánymegbízott is a debreceni tábor bezárásában látja a hosszú távú megoldást.