Itthon hvg.hu 2015. június. 02. 15:03

Feljelentette Józsefváros a roma ellenállás napján festékszórózókat

A Józsefvárosi Városüzemeltetési Szolgálat ismeretlen személy ellen tette rongálás gyanúja miatt, mert szerintük a májusi roma ellenállás napján több mint 100 ezer forintos kárt okoztak a megemlékezők, amikor sima vízzel eltávolíthatatlan festékfoltokat hagytak maguk után a járólapokon.

Feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen a józsefvárosi önkormányzat a roma ellenállás nevű rendezvényen történtek miatt – értesült a VS.hu.

A roma ellenállás napja május 16-án volt, az auschwitzi cigány láger rabjai 1944-ben ezen a napon fellázadtak az őrök ellen. Az emléknapot Budapesten a Phiren Amenca nevű roma szervezet szervezte, a VIII. kerületi önkormányzat szerint pedig az emlékezők festékszóróval megrongálták több helyen a járólapokat, a tér világítását biztosító oszlopokat a Mátyás téren.

A festéket csak speciális eljárással lehet eltávolítani az önkormányzat szerint, ez pedig több mint 100 ezer forintba kerül. A VS azt írja, a feljelentést a Józsefvárosi Városüzemeltetési Szolgálat ismeretlen személy ellen tette rongálás gyanúja miatt.

A Phiren Amenca a lappal közölte: az önkormányzat nem jelezte feléjük, hogy rongálás, károkozás történt volna a rendezvényükön, így a feljelentésről sem tudnak. Szerintük elképzelhető, hogy a festék a rajzolás közben kiszóródott a földre, ám szándékos károkozás nem történhetett, mert a tevékenységet önkéntesek felügyelté.

Azt is mondták: feleslegesnek tartják, hogy az önkormányzat jogi útra terelje az ügyet, az önkéntesek "örömmel rászánnak egy délutánt ezek eltávolítására, amennyiben szükséges".

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.