2015. május. 28. 09:05 MTI Utolsó frissítés: 2015. május. 28. 13:23 Itthon

Visszaszólt a Fidesznek a Jobbik a KGBéla-ügyben

A Jobbik már régebben kezdeményezte a visszahívhatóság intézményének bevezetését, de jelenleg a magyar jogrendszerben egy pártnak sincs lehetősége arra, hogy képviselőjét visszahívja az Európai Parlamentből (EP) - mondta Mirkóczki Ádám, a jobbik országgyűlési képviselője a köztévé csütörtök reggeli műsorában.

A mentelmi jogáról senki nem tud lemondani, csak azt lehet elmondani, hogy valaki nem kíván élni azzal – közölte Mirkóczki Ádám a műsorban. Szerinte amikor Kovács Bélát megvádolták, már akkor mondta, hogy nem kíván élni mentelmi jogával, szeretné, ha azt felfüggesztenék.

Nem Kovács Béla hibája, hogy amíg az illetékes brüsszeli szakbizottság nem szavaz a mentelmi jog felfüggesztéséről, addig az él – érvelt a Jobbik szóvivője.

Korábban ugyancsak ebben a műsorában Németh Szilárd fideszes országgyűlési képviselő beszélt arról, hogy a Fidesz azt várja, a Jobbik határolódjon el a kémkedéssel gyanúsított EP-képviselőjétől és zárja ki Kovács Bélát. Szerdán a kormánypárti politikus azt is mondta sajtótájékoztatóján, hogy ha a Jobbik és elnöke, Vona Gábor úgy akarná, ma már nem lenne Kovács Béla-ügy, "hiszen a mandátumát visszavonhatnák bármikor". 

Mirkóczki Ádám most azt mondta, hogy Polt Péter legfőbb ügyész részéről az "úgynevezett bizonyító erejű" dokumentumokat elküldték a szakbizottságnak, amely ennek ismeretében még állásfoglalást sem tett. A Jobbik úgy véli, a brüsszeli hezitálás nem véletlen.

Az országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának tagja szerint az Alkotmányvédelmi Hivatal elmondta, milyen bizonyítékok vannak Kovács Béla ügyében, de nem mutattak be semmit, holott ő ezt többször is kérte. "A Jobbik bemondásra semmilyen képviselőjét nem fogja szankcionálni" – szögezte le Mirkóczki Ádám, hozzátéve: "az ártatlanság vélelme mindenkit megillet, mi bízunk Kovács Béla ártatlanságában".

 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.