Felgyújtotta magát egy férfi szombaton, és úgy rohant be a rendőrség Teve utcai központjába: oda, ahol korábban karbantartóként dolgozott, de munkahelye megszűnt - az ORFK szerint közös megegyezéssel. Mintha el lenne átkozva a "Rendőrpalota", amelynek nem egészen húsz éves történetéhez több furcsa eset kötődik.
A Rendőrpalotát Finta József tervei alapján a Postabank Invest Zrt.építette 1995 és 1997 között, tíz rendőrségi és egy tűzoltósági ingatlan fejében. Már a beruházásból is ügy lett: a felértékelt ingatlanokon az elszámolásban rögzített árnál magasabb értéken adott túl a Postabank Invest, míg a költségek is túllépték a tervezett mértéket: emiatt például menetközben kellett több üvegfelületet beépíteni. Az építést beárnyékolta az is, hogy a Rendőrpalota tervrajzait ismeretlenek egy autóból ellopták.
Könnyített magán a tábornok
A legnagyobb visszhangja Kiss Ernő tábornok, a Központi Bűnüldözési Igazgatóság egykori vezetője vizelésének lett, aki "menedzserbetegsége miatt" könnyített magán – épp a Rendőrpalota közelében. A tábornok egészségügyi okok miatt 1998. december elsején rendelkezési állományba került, majd 2003-ban az angyalföldi rendőrkapitányság vezetője lett. Négy évvel később a Budapesti Nyomozó Ügyészség nyomozást rendelt el ismeretlen tettes ellen, mert – mint kiderült – Kiss három parkoló járművet összetört szolgálati autójával. A baleset miatt Bencze József országos rendőrfőkapitány indoklás nélkül megvonta a tábornok megbízatását, habár Kiss állította, valaki ellopta az autóját, majd alvilági vagy rendőrségen belüli ellenfelei ültették a hasonmását a volán mögé.
Kiss Ernő a 2010-es kormányváltás után beperelte a HVG-t: sajtó-helyreigazítási eljárásban azt szerette volna tisztázni, hogy nem a Rendőrpalotát vizelte le, hanem "a parkolójában álló, Margitsziget felé néző autójának első kerekét". A lapunk ellen indított perben a bíró furcsának találta, hogy 12 évvel a történtek után szeretné a dolgokat helyretenni, de végül úgy találta, hogy a helyreigazítással a volt parancsnok rosszabbul járna, ezért a keresetnek nem adott helyt.
Árusok a Rendőrpalotában
„Volt olyan eset, amikor a rendőrségi központ földszintje és első emelete úgy tele volt ruhásokkal, edényesekkel és mindenféle más árusokkal, hogy alig lehetett közlekedni az épületben. Amikor én vásároltam, a néni éppen a rendvédelmi szervek egyik szobájában árult. Egyébként nem hiszem, hogy a szakértőket leszámítva bárki is meg tudná állapítani egy aranyékszerről, hogy csempészáru-e.”
Mindezt az egyik bírósági meghallgatásán mondta a vámorgazdasággal vádolt Pelikán László egykori rendőri vezető, aki az ügye kipattanásakor, 1999 elején az adóhivatal bűnügyi igazgatója volt. Pelikán az ügylet jogszerűségében nem kételkedett, hiszen az Országos Rendőr-főkapitányság, illetve a Pest Megyei és a Budapesti Rendőr-főkapitányság részlegeinek helyt adó épületbe csak engedéllyel lehetett belépni. A különböző akciós árusítások pedig rendszeresek voltak a rendőrségi épületekben.
Sorozat
Több tucat lövedék csapódott be a Rendőrpalota Róbert Károly körút felőli részébe a kilencedik és tizenharmadik emelet között 2007 februárjában. A Nemzeti Nyomozó Iroda vezette a nyomozást, és állítólag el is jutottak a tettesekig, csak az ügyészség nem találta elegendőnek a bizonyítékokat ahhoz, hogy a gyanúba került személyeket megvádolják.
A történtekről az akkori országos főkapitány, Bencze József azt nyilatkozta, hogy revánsból lőttek rá a Teve utcai rendőrszékházra, s hogy nem csak a tettesek, de a felbujtók kiléte sem ismeretlen előttük.
Biciklitolvajok
Az, hogy mennyire nem kell félni a rendőri jelenléttől a Rendőrpalota közelében, akkor derült ki, amikor egy Facebook-poszt tanúsága szerint 2012 novemberében a székház elől, a kerékpártárolóból vittek el egy biciklit: a rendőrség sosem találta meg a tettest.
Tragédia
Szombaton rendőrpalota tragikus történet helyszínévé vált: egy 55 éves volt rendőrségi alkalmazott benzinnel leöntötte, majd felgyújtotta magát, berohant az épület fogadóterébe, áttörte a beengedő üvegajtót, majd összeesett. Az erőműkezelő karbantartóként dolgozó férfit súlyos, életveszélyes égési sérülésekkel szállították kórházba, hátrahagyott táskájában búcsúlevelet találtak. A férfi nem csak a munkáját vesztette el, hanem felesége is elhagyta, így vélhetően elkeseredésében akart magával végezni.