2014. november. 15. 16:32 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. november. 15. 17:32 Itthon

Orbán Viktor átadta az új győri sportarénát

"Fontos, hogy sportért rajongó nemzetből sikeres sportoló nemzetté váljunk" - mondta Orbán Viktor kormányfő szombaton délután az Audi Aréna Győr multifunkcionális csarnokának átadásán. Az ötezer férőhelyes aréna kilenc hónap alatt 6,5 milliárd forintból épült meg.

Hajrá Győr! Hajrá Magyarország! mondta Orbán Viktor miniszterelnök az Audi Aréna Győr multifunkcionális csarnokának átadásán szombaton délután. A kormányfő hangsúlyozta, Magyarország legmodernebb csarnokát építette fel az Audi Hungária, és ha van csapat, amely a legjobban megérdemli azt, akkor az a Győri Audi ETO KC kézilabdacsapata, amelyik Európa egyik legerősebb csapata. Az utánpótlás terén is jelentős bázis a győri kézilabdásoké.

"A győri kézisek mellett minden magyar embernek szeretném átadni a csarnokot" - tette hozzá Orbán Viktor. "Fontos, hogy sportért rajongó nemzetből sikeres sportoló nemzetté váljunk. Az olimpiákon való ó szereplések ellenére az unióban - a felmérések szerint - az egyik legkevesebbet sportoló nemzetnek számít Magyarország. A fiatalok 38 százaléka sportol rendszeresen, már pedig minden ország olyan lesz, amilyenek a fiataljai."

A sport megtanítja a fiatalokat a szorgalomra, a kitartásra és az akaraterőre, és a miniszterelnök ehhez megjegyezte, aki elbújik a próbatétel elől, az mindig a sor végén fog kullogni. A 9 hónap alatt 6,5 milliárd forintból megépülő, ötezer férőhelyes csarnokkal kapcsolatban Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy az Győr városának, a kormánynak és az Audi Hungáriának a közös sikere.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.