Magyarország, akárcsak Csehország és Szlovákia Európában a leggyengébb eredményeket produkálta a nemek közötti egyenlőség tekintetben. A Világgazdasági Fórum idei jelentése alapján összeállított térképen további érdekességekre bukkanunk: több, nem éppen demokratikus berendezkedéséről híres állam is megelőzte Magyarországot, például Kína és Oroszország.
A visegrádi négyek közül csak Lengyelországnak (57. helyezés) sikerült a nemek közötti egyenlőség tekintetében egy kategóriával feljebb kerülnie, mint több, nem éppen demokratikus berendezkedéséről híres állam. Magyarország egy csapatba került Grúziával (85.), Kínával (87.), Szenegállal (77.) és Azerbajdzsánnal (94.), a felsoroltak közül az első három meg is előzi hazánkat.
Magyarország (93.), akárcsak Csehország (96.) és Szlovákia (93.) Európában a leggyengébb eredményeket produkálta a nemek közötti egyenlőség tekintetben – derül ki a Washington Poston közzétett kattintható térképből, amelyet a Világgazdasági Fórum 2014-es jelentése alapján állítottak össze. Bizony, még Romániában (72.), Bulgáriában (22.), sőt Ukrajnában (56.) és Oroszországban (75.) is inkább labdába rúghatnak a nők, mint idehaza. Vagy például Ugandában (88.). Kenya (37.) és Tanzánia (47.) pedig jóval előrébb végzett a listán Magyarországnál.
A helyezéseket több szempont alapján kalkulálták: nézték a nők egészségügyi mutatóit, a politikai képviseletük arányát, részvételüket az ország gazdaságában, valamint az oktatáshoz fűződő jogaik érvényesülését.
A lista élére Izland (1. helyezett) és más északi, fejlett szociális rendszerrel rendelkező államok kerültek, úgy mint Finnország (2.), Norvégia (3.) és Svédország (4.).
Az utolsó öt helyen pedig Jemen (142.), Pakisztán (141.), Csád (140.), Szíria (139.) és Mali (138.) végzett.
A jelentést 2006 óta készíti el a Világgazdasági Fórum. Megállapításuk szerint a nők helyzete világszerte javul, aminek oka, hogy a nők egyre több országban kapnak szerepet a politikában és a gazdasági döntéshozatalban.