2014. október. 04. 14:58 MTI Utolsó frissítés: 2014. október. 04. 14:37 Itthon

Az MSZP a szegénységi adatok nyilvánosságra hozását követeli

Az ellenzéki párt szerint a hivatal vélhetően a kormány kérésére nem mutatta be eddig ezeket az adatokat.

Mint tegnap mi is megírtuk, idén a KSH nem adta ki magyarországi átfogó szegénységi és kirekesztési statisztikát. Bangóné Borbély Ildikó, az MSZP országgyűlési képviselője szombaton Budapesten tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, a KSH-nak eddig minden év szeptember 20-ig sikerült nyilvánosságra hoznia ezeket adatokat, most viszont arra hivatkoznak, hogy nincs pénzük, és csak novemberben mutatják be őket. A képviselő azt mondta, arra gyanakszanak, hogy az Orbán-kormánynak kellemetlen lenne az önkormányzati választás előtt, ha a választók azzal szembesülnének, hogy Magyarország gyorsuló ütemben csúszik lefelé "a szegénység lejtőjén".

Az ellenzéki politikus azt mondta, az uniós statisztikai hivatal, az Eurostat a KSH-tól kapott adatok alapján már közölte, hogy egy év alatt, 2013-ra százezerrel nőtt a szegénységben élők száma.

Hirdetés
hvg360 Hann Endre, Nagy Réka 2024. december. 19. 09:40

A harmincas, negyvenes nők megnyerése az egyik nagy kihívás Magyar Péteréknek

Az év utolsó hónapjaiban is folytatódott a Tisza néppártosodása, már nemcsak a fiatalabbak, hanem a középkorúak is Magyar Péter pártját preferálják a Fidesszel szemben. A legidősebb és legalacsonyabb iskolázottságú csoportok viszont változatlanul masszív támogatói a kormánypártnak.