Az ellenzék budapesti főpolgármester-jelöltjéről, Falus Ferencről és korábbi ügyeiről ír a Heti Válasz. A lap szerint Falus több, az egészségügyet érintő botránynál is jelen volt.
Falus Ferenc ellenzéki budapesti főpolgármester-jelölt korábbi pályájáról közöl cikket a Heti Válasz e heti száma. A lap felidézi, Falus Ferenc a kilencvenes években az otthon ápolás egyik vezéralakjaként tűnt fel, mikor ügyvezetője lett az amerikai kézben lévő Harris Egészségügyi Szolgáltató Kft.-nek.
Falus 1994-ben tulajdonosa lett a cégnek, 1995-ben az Állami Számvevőszék viszont azt kifogásolta, hogy a Harris debreceni leányvállalata a tb-től kapott 9 millió forintos támogatásból négyet anélkül költött el, hogy igazolni tudták volna, hogy betegápolásra ment el a pénz. Az országgyűlés vizsgálóbizottsága később azt derítette ki, hogy a cég a Horn-kormány által adott állami támogatás mellett a Soros Alapítványtól is kapott pénzeket.
A főpolgármester-jelölt 2001-ben lépett be az MSZP-be, ezután került a Nyírő Gyula Kórház élére – mutat rá a lap, amely hozzáteszi, hogy a bírálóbizottság egyébként nem Falust tartotta a legalkalmasabbnak a posztra. A kórházról az Országos Egészségbiztosítási Pénztár később azt derítette ki, hogy egy szülész-nőgyógyász főorvos magáncégével kötöttek szerződést műtétek elvégzésére, a főorvost pedig idén nyáron nem jogerősen bűnösnek mondták ki 67 rendbeli elkövetésében. Falus most nem került képbe, írja a Heti Válasz, amely azonban nem mulasztja el megemlíteni, hogy Falus akkoriban kiállt orvosa mellett, ráadásul úgy nevezte ki, hogy "embere okirat-hamisítást elkövetve 'biztosította' az osztályvezetéshez szükséges vezetői tapasztalatot", az igazgató pedig ennek dacára a helyén hagyta.
A Heti Válasz megemlíti, hogy Falus tisztiorvossága idején zajlott a kórházprivatizáció is, egyébként pedig a kuratóriumi elnöke a holokauszttúlélők legnagyobb magyarországi alapítványának, a Magyarországi Zsidó Szociális Segély Alapítványnak.