2014. június. 12. 00:50 Patyi Máté Utolsó frissítés: 2014. június. 12. 10:00 Itthon

Ujjé, a Ligetben! – Találják ki gimnazisták, hogy mi legyen a tengópályák helyén!

Elindult a Liget Projekt első szakasza, a zöldfelületek 150 milliós felújítása. A társadalmi egyeztetést gimnazista ötletbörze és az újságíróknak elektromos autós városnézés alapozza meg. De lesz 4000 új növény és 200 kuka is.

A Liget Budapest projekt zöldfelületi rekonstrukció első lépéseként 150 milliós költségvetéssel elindult a városliget zöldfelületének felújítása – jelentette be Baán László miniszteri biztos egy szerdai sajtóbeszélgetésen. Ha csak az újságíróknak készített anyag félkövérrel szedett részét vesszük, a lényeg akkor is érthető: „Kitakarítják a városligeti tó vizét", "felújítják a napozóstéget", "4000 új növény", "200 új kuka", "felújítják az iskolások játszóterét", "gyalogosösvények leburkolása", "burkolatok minőségi javítása", "elkülönült kutyasétáltatók”.

Baán László, ki egyben a Szépművészeti Múzeum főigazgatója, emlékeztetett: a kormányzati tervek szerint a Liget zöldfelületének arány 60-ról 65 százalékra emelkedik és biológiai aktivitása is növekszik. Később megnyugtatta az elektromos kisautózásra érthetetlen mód megfogyatkozott média képviselőit – pedig hátba veregetőssé, mosolygóssá vált a hangulat –, hogy a környező gimnáziumok diákjait is bevonják a tervezésbe, akik egyedi padokat tervezhetnek és az egykori tengópálya helyének felhasználásán ötletelhetnek.

Kevésbé érzik magukat a projektbe bevonva a civilek és az urbanisták. A 150 milliárdos projektet ellenzők által leginkább kifogásolt Múzeumi Negyed koncepció továbbra is a tervek része. Ahogyan a hvg.hu azt már korábban megírta, az előzetes tervezési programra érkezett észrevételek 99 százaléka szerint a Múzeumi Negyed teljes koncepciója elhibázott, és más helyszíneket kellene választani az épületek számára. Az „észrevételek” között szerepel, hogy hiányoznak hatásvizsgálatok, és hogy helyesebb lenne a már meglévő ingatlanokat jobban kihasználni, akár barnamezős fejlesztések támogatásával is.

Az Olof Palmén vannak az eddigi legjobb sajtájok
Életem eddigi legjobb sajtája szintén az Olof Palmén volt, csak nem a Városliget City Caféban, hanem a mellette levő étteremben. Ezen a sajtájon jelentették be a Sólyom Airways és a Naturalle történelmi prémiumkategóriás együttműködését, étolaj, liszt és lekvár területen. A beszédek után többféle fogást, többek között sülteket felsorakoztató svédasztalból lehetett fogyasztani, ráadásul egy reklámszatyorban minden sajtómunkatárs kapott a prémiumkategóriás lekvárból, étolajból és lisztből egy Ararat Brandy-vel megtoldva. (A lekvár, étolaj és liszt szerintem még mindig a szerkesztőségben rohad, a Brandyt pedig elcseréltem egy félliteres Gieroy vodkára édesanyámmal, akinek a libamáj ízesítéséhez jött jól a nedű. – P.M.) A mostani renezvény sem volt kutya: süteményes és mini szendvicses svédasztal és üdítő enyhítette a sajtó munkásainak kíváncsiságát.
Hirdetés
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.