Itthon hvg.hu 2014. június. 11. 11:34

Lázár 8,6 millióért vált meg egy műtárgyától

Jelentősen csökkentek a Miniszterelnökséget vezető miniszter megtakarításai: kötvényei ugyan fialtak, de a készpénzéből jócskán költött. Lázár hiteltartozásai csökkentek, a neki juttatott családi kölcsön összege viszont nőtt - derült ki a vagyonnyilatkozatából.

A Csongrád megyei képviselők vagyonbevallásait böngészte a Délmagyar.hu helyi hírportál.

Lázár János
MTI / Kelemen Zoltán Gergely

Lázár János Miniszterelnökséget felügyelő miniszter vagyonnyilatkozatából kiderült, hogy a fideszes képviselő 12 ingatlannal rendelkezik, nincs viszont saját autója.

Felerészben az övé egy 260 négyzetméteres hódmezővásárhelyi családi ház, és övé egy 43 hektáros szántó is.

Több védett műtárggyal is rendelkezik, például különféle kéziratokkal, illetve gróf Széchenyi Zsigmond karosszékével, 18. századi bútorokat is beszerzett.

Kötvényben, életbiztosításban, törzsrészvényekben és banki számlán pihenő megtakarítása 60,8 millió forint – az előző évben még 69,4 milliós megtakarítást vallott be. A csökkenés oka, hogy bár kötvényei 4 millió forintot fiataltak, 12,6 millióval kevesebb lett a készpénze.

A volt hódmezővásárhelyi polgármester tartozása a tavalyi 55,5-ről 59.5 millió forintra nőtt. Az elmúlt fél évben 5 millióval csökkentette banki hiteltartozását, családi kölcsöne viszont 18 millió forintról 27-re nőtt.

Lázár idén értékesített egy műtárgyat: 8,6 millió forintot kapott érte.

Hirdetés
hvg360 Földes Márton 2025. február. 19. 06:30

Trumpnak terve, Európának ereje és bátorsága nincs az ukrajnai békéhez

A Trump-tornádó elérte Európát, és jelentős károkat okozott az uniós berendezésben. Erről a kontinens országai is tehetnek, mert oly mélyre züllesztették katonai képességeiket, hogy bénultan nézhetik, ahogy az Egyesült Államok fejük felett átnyúlva, a megtámadott Ukrajnát kikerülve közvetlenül Oroszországgal egyeztet a békéről.