Itthon MTI 2014. június. 10. 16:52

Tiltott csalival pecázott egy férfi a Tiszánál - fotó

Több mint száz kérészlárvát találtak a rendőrök hétfő este egy horgásznál. Mivel a tiszavirág néven is ismert rovarfaj védett állat, a tószegi férfi ellen természetkárosítás bűntette miatt eljárást indítottak – közölte a rendőrség kedden.

A rendőrök állampolgári bejelentésre ellenőriztek a Tisza szolnoki szakaszán egy horgászt. Kiderült, hogy a férfi kérészlárvákat használt csalinak, egy dobozban több mint százat találtak nála.

A nyomozók a 32 éves tószegi férfit előállították, és természetkárosítás bűntettének megalapozott gyanúja miatt indítottak eljárást ellene.

police.hu

A tiszavirág Európa legnagyobb méretű kérésze, amely látványos rajzásával vált közismertté. A faj egykor egész Európában elterjedt volt, de ma már csak a Tiszában és vízrendszerében található meg.

A kérész Magyarországon 1993 óta védett. E jogszabályi oltalom az élőhelyére és minden alakjára, így a lárvára, a szubimágóra, az imágóra és az elpusztult egyedre is kiterjed. Emellett 2002-ben a berni konvenció II. függelékébe, vagyis a fokozottan védett állatok közé került, és ezzel európai szintű védelmet is kapott.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.