Újra nyoma veszhetett a Virág cukrászda herendi borítású ékkövének
A szegedi Virág cukrászda egykori dolgozói szerint nincs meg a híres herendi porcelán burkolatú kávéfőző gép, és nemcsak a Kis Virágban szedték le a fali márványt. Egy széfet rejtő pultnak is nyoma veszett – legalább is így látják a fotók alapján, amelyeket a héten készítettek. Botka László polgármester csütörtökön megmutatta újságíróknak a Kis Virágot és a Virágot, amelyek visszakerültek a városhoz. Nemsokára pályázaton keresnek üzemeltetőt.
A Délmagyar.hu-n közzétett fotókkal kapcsolatban a cukrászda több volt dolgozója is elmondta észrevételeit a lapnak. Egyikük úgy látja: a képek alapján nyoma veszett a herendi kávéfőző gépnek, és nemcsak a Kis Virágból, hanem a Virágból is elvitték a márványt. A Zöld Szalonban lévő kaszinóban volt egy 600 ezer forintos pult, amely egy széfet rejtett – mondta egy férfi, aki többet nem akart elárulni.
A 2010-ben bezárt cukrászda utolsó munkanapjáról a dolgozók azt mondták: biztonsági őrök kísérték ki őket az épületből, még az öltözőben hagyott személyes tárgyaikat sem vihették ki.
A hvg.hu tavaly decemberben írt a Virágról, és a herendi porcelán borítású kávéfőző gépről. A század eleji szerkezet dísze volt a Virágnak. A cukrászdát 1999-ig üzemeltető Szervánszky család restauráltatta, majd amikor távoztak Szegedről, magukkal vitték a kávéfőzőt. Szervánszky Judit lapunknak azt mondta: az önkormányzat behajtói vitték el tőlük a csodás masinát.
György Attila elmondása szerint a gép az övé, mert ő hozta el Soltvadkertről, és ki is fizette a vételárat, de nem tudja, merre lehet. A volt tulajdonos azt sem tudta megmondani, hogy Szegeden, a cukrászdában van-e a gép. György Sándor budapesti, Gyorskocsi utcai irodájában volt egy szép porcelán kávéfőző gép, de a fia, György Attila nem járult hozzá a fotó készítéséhez – írtuk korábban.
A Délmagyar.hu saját informátorára hivatkozva arról is ír, hogy a budapesti WestEndben tavaly megnyitott, majd hamarosan be is zárt Várkert cukrászda a Virág 1922-ben megrajzolt logóját használta. Az egybeesés talán nem véletlen. A pesti cukrászdát üzemeltető Vízkút Kft. nem György Sándor tulajdona, de az ő budapesti lakcímére címre jegyezték be. A céget fiával, György Attilával együtt vezette 2009-től 2010 év végéig. A Vízkút Kft. ellen 2009-es megalakulása óta összesen 17 végrehajtás indult, a legutóbbi március 19-én – olvasható a cikkben.