A szocialisták számítása szerint ha a baloldal felsorakozna az LMP jelöltje mögé, biztosan meglenne a Tarlós István leváltásához szükséges többség. Ugyanakkor az LMP nem lelkesedik az ötletért, Schiffer András egyesen kabarénak nevezte a felvetést.
Beállna az LMP főpolgármester-jelöltje mögé az MSZP – adta hírül az Index. A hírt Molnár Zsolt budapesti MSZP-elnök is megerősítette, mondván, az EP-választás után pártja mindenképpen megpróbálja bevonni az LMP-t.
Az alkalmi választási együttműködés értelmében a baloldali pártok mind Tarlós István LMP-s kihívóját támogatnának, bár saját listát és listavezetőt állítanának.
A szocialisták úgy számolnak, így bőven meglehet a többség Tarlós István jelenlegi főpolgármester leváltásához, és megoldódna az a probléma is, hogy az Együtt-PM elutasítja az MSZP-s Horváth Csaba jelöltségét. Az LMP ugyanakkor nem üdvözli annyira az ötletet.
A múlt héten az Index úgy értesült, hogy az MSZP akkor tudná támogatni az LMP jelöltjét, ha az olyan civil lenne, aki korábban nem bírálta a szocialistákat nyíltan és durván. Ehhez képest mostanra a helyzet annyiban változott, hogy a szocialisták nemcsak civil, hanem az LMP-ben politizáló jelöltet is támogatnának.
Mivel az országgyűlési választáson a baloldali pártok közösen sem tudták megelőzni a Fideszt Budapesten, logikusnak tűnik bevonni az LMP-t a koalícióba. Az MSZP vagy egy önkormányzati tapasztalattal rendelkező LMP-st, vagy egy, az LMP színeiben induló civil szakembert tudna támogatni. Ugyanakkor azt szeretnék, ha az illető nem lenne egyben az LMP fővárosi listavezetője is.
Schiffer: megszívtuk az összefogásos showműsorokat
Az LMP-ben jelenleg teljesen működésképtelennek találnak egy hasonló szövetséget, akár politikus, akár civil lesz a jelölt. Az LMP-nek hosszú távon ártana az együttműködés, ami jelentős lemorzsolódással járna együtt szerintük mindkét párt számára. Mit szólnának például azok a szavazók, akik a budai és belvárosi körzetekben voksoltak az LMP-re, és inkább jobboldali érzelműeknek mondhatók? Őket nem lehetne rábírni arra, hogy ősszel az MSZP által is favorizált jelöltet támogassák.
Schiffer András, a párt társelnöke a felvetésről azt mondta, hogy az "a kabaré kategóriája". Az LMP járja a maga útját, mert "mi eléggé megszívtuk az elmúlt három évben azt, hogy folyamatosan olyan showműsorokkal szórakoztattak minket, hogy ki, mikor, kivel fog össze".
Schiffer András azzal folytatta, hogy az LMP nem álmodik sem technikai koalíciókról, sem a népakarat egyéb "meghackeléséről". Hangsúlyozta, hogy pártjukra 270 ezren szavaztak az országgyűlési választáson, mert ezek a választók tolerálták, hogy "van, ami nem eladó". Talán az MSZP is jobban járna, ha levonná abból a következtetéseket, hogy április 6-án a baloldali ellenzéki összefogás megbukott, az LMP viszont a "lehetőségeihez képest győzött" - folytatta. A szavazók honorálták, hogy az LMP kiállt az elvei mellett, hogy nem hallgattak a "szirénhangokra" és világos üzenetet küldtek "a 2006-os panoptikumnak, hogy a saját céljainkat az ő hatalmi érdekeikért soha nem fogjuk feláldozni" - jelentette ki.
"Hagyjuk már a marhaságokat" - reagált arra a kérdésre, hogy felmerült-e Róna Péter közgazdász neve, mint főpolgármester-jelölté.