2014. április. 11. 18:54 hvg.hu/MTI Utolsó frissítés: 2014. április. 11. 19:33 Itthon

Nekiestek a tüntetők a megszállási emlékműnek

Péntek reggel elkezdték építeni a Szabadság téri német megszállási emlékmű acélszerkezetét, de délután a tüntetők megbontották a készülő építményt.

Pénteken a tüntetők megbontották a német megszállási emlékmű acélszerkezetének reggel elkészült részét – írta az Index.

A portál szerint a bontás délután is tartott, miközben tucatnyi rendőr érkezett, akik viszont nem avatkoztak közbe. Inkább a sarokról kamerázzák a bontókat, illetve néhány tüntetőt igazoltattak is. Még arra sem szólították fel az embereket, hogy hagyják el a helyszínt.

A héten korábban még kordont próbáltak felhúzni az emlékmű tervezett helye köré, de ezt a tüntetők szintén elbontották – háromszor is.

A vitatott emlékművet két nappal a választások után váratlanul kezdték el megépíteni, bár Orbán Viktor korábban azt mondta, hogy húsvét után még egyeztetne róla a magyarországi zsidó szervezetekkel. Az építkezés helyszínén azonnal tiltakozás kezdődött, és ellenzéki politikusok lebontották a kerítést.

Pénteken már negyedszer bontották el a demonstrálók az emlékmű helye köré vont kordont, de a Népszabadság online kiadása szerint a szervezők néhány túlbuzgó bontóhoz rendőrt hívtak, mert a munkások által elhelyezett betonacél-kereteket is elkezdték szétszedni.

"Kordont bontunk, nem rongálunk" – figyelmeztette a lap szerint a tüntetőket Magyar Fruzsina dramaturg, a demonstráció főszervezője, aki minden alkalommal a demonstráció békés jellegére hívta fel a figyelmet. Az, hogy a betonvashoz hozzányúljanak-e vagy sem, mégis sokáig vita tárgyát képezte. A kordonbontók óvatosan bántak a szerelékekkel, nem volt dobálás és lökdösődés, csak szisztematikus bontás – tette hozzá a beszámoló.

A helyszínen az MTI tudósítója szerint megjelent Bokros Lajos európai parlamenti képviselő is, aki a Modern Magyarország Mozgalom listáját vezeti a májusi EP-választáson

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.