Itthon hvg.hu 2014. április. 09. 13:52

Mazsihisz-elnök: "egy normális országban nem történhet meg ez"

Heisler András elképzelhetőnek tartja, hogy egy "belső adminisztrációs túlkapás volt" a Szabadság téri emlékmű építésének megkezdése, ha így van, akkor szerinte le lehet állítani az építkezést.

A Mazsihisz elnöke szerint mindenképpen meg kell akadályozni a Szabadság téri emlékmű megépítését – ezt nyilatkozta szerdán a Klubrádiónak Heisler András.

Heisler bízik abban, hogy a miniszterelnök betartja ígéretét és abban is, hogy "egy normális országban nem történhet meg az, aminek most az előkészületei láthatóak". Mint megírtuk: a Szabadság térre tervezett német megszállási emlékmű építését kedden elkezdték, az építési terület köré felhúzott kordont pedig lebontották a tüntetők. A területet szerdán rendőrök vigyázzák. 

A Mazsihisz elnöke elképzelhetőnek tartja, hogy egy "belső adminisztrációs túlkapás volt", ha így van, szerinte le lehet állítani az építkezést. "Budapest már megélt néhány építési gödröt" – fogalmazott. "Ha a miniszterelnök semmibe veszi saját ígéretét, akkor nincs tárgyalási alap" – jelentette ki.

Orbán Viktor korábban a Mazsihisznek azt írta: az emlékműről húsvét után újra egyeztet a zsidó szervezetek képviselőivel. Az ügyben azóta kiadott hivatalos kormányzati közlemény a május végére megjelölt átadási határidőre hivatkozik a munkálatok megkezdésével kapcsolatban.

Az V. kerület volt polgármestere, az MSZP-s Steiner Pál szerdán kijelentette: a párt helyi népszavazással döntene az emlékműről, és arra szólította fel a kormányt, hogy a népszavazási döntésig ne építse fel a szobrot a Szabadság téren. Ha ez mégis megtörténik, ám a belvárosi polgárok az emlékmű ellen voksolnak, akaratuknak a bíróság fog érvényt szerezni.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.