Akár a rabok is felépíthetnék az új börtönt, mondta Pintér Sándor belügyminiszter a Népszabadságnak adott interjúban. Azt állította, hogy választási ígéretüket betartották, és rend van, valamint elmondta, szerinte miért volt szükséges nyilvánosságra hozni az őszödi beszéd kiszivárgásáról készült jelentést.
Pintér Sándor szerint rend van, Magyarországon a jog uralkodik, három és fél ezerrel több a rendőr, nőtt a tettenérések és az előállítások száma. A belügyminiszter ezt a Népszabadságnak adott szerdai interjúban válaszolta, amikor szembesítették azzal, hogy 2010-es kinevezését követően Pintér azt ígérte, hogy két héten belül rend lesz az országban. A belügyminiszter szerint a regisztrált bűncselekmények száma azért nőtt, mert akik korábban nem mentek el feljelentést tenni egy tyúklopás miatt, azok ma már megteszik, mert minden településen elérhető a rendőr.
Arra a felvetésre, hogy a választásokat követően a kormány "lealázta" a szolgálati nyugdíjas rendőröket, elvették szerzett jogaikat, Pintér azt felelte, hogy senkit nem aláztak meg, a kérdés ugyanis az, hogy az illető rendőrök éltek, vagy visszaéltek-e a jogaikkal, és ők minden esetben visszaélés gyanúját találták, a társadalom pedig eddig sem fogadta el, hogy valaki 39 évesen, leszázalékolt nyugdíjas rendőrként pár nappal a leszerelése után már a nyugdíj mellett dolgozzon, olykor keményebben, mint rendőrként.
Pintér megvédte a közmunkarendszert az interjúban, aztán arról is beszélt, hogy előbb vagy utóbb szükség van egy új fegyintézetre, amit akár a fogvatartottak is felépíthetnének.
A miniszter az interjúban arról is beszélt, hogy a legutóbbi időkig a szocialisták belügyének tekintette az őszödi beszéd körüli vitákat, amikor azonban megtámadták, megrágalmazták a munkatársait, árulással, illetve a dokumentumok manipulálásával vádolták meg őket, már nem hallgathatott tovább. Szerinte nem ő tartotta napirenden az elmúlt években ezt a nyolc évvel korábbi eseményt, hanem a szereplői. Semmi sem akadályozta meg Gyurcsány Ferencet vagy Bajnai Gordont, hogy nyilvánosságra hozzák a jelentést, de nem tették – tette hozzá.
A titkosszolgálat a Gyurcsány-, illetve a Bajnai-kormányzás idején megállapította, kívülről nem érte "támadás" a rendezvényt, ahol a miniszterelnök beszélt – idézte fel Pintér Sándor, majd hozzátette, hogy nem hallgatták le a rendezvényt, a hivatalosan felkért vállalkozás részéről két példányban rögzített beszéd egyik példánya került nyilvánosságra. A példányok egyike a miniszterelnökségen, a másik az MSZP-nél volt.
Arra a kérdésre, hogy a jelentésből nem derül ki, ki juttatta el a felvételt a médiához, a miniszter azt mondta: miután a titkosszolgálatok kizárták az "idegenkezűséget", akkor jártak volna el törvénysértően, ha tovább erőltetik a vizsgálatot. Kérdésként vetette fel, hogy milyen alapon vizsgálódtak volna akár a miniszterelnök hivatalában, akár az MSZP háza táján.