Itthon MTI 2014. április. 02. 17:43

Kiakadt az Auchan a Magyar Nemzetre a Simon-cikk miatt

Az Auchan hírnevét "súlyosan sértő, hamis állításokat" fogalmaztak meg a Magyar Nemzet szerdai, Simon-üggyel kapcsolatos cikkében, az üzletlánc pedig megfontolja, hogy jogi lépéseket tegyen "mindazon médiumokkal szemben, akik tényként publikálják a hamis állításokat" – közölte az Auchan Magyarország Kft.

A Magyar Nemzet szerdán megjelent, Simon-üggyel kapcsolatos cikke az Auchan szempontjából sértő és hamis állításokat tartalmaz, az írásban megfogalmazottak pedig nem fedik a valóságot – írta közleményében az Auchan. A hipermarketlánc szerint őket nem kereste meg a Magyar Nemzet újságírója az állítások ellenőrzése céljából és "minden szakmai alapszabályt megszegve, tényként publikálta elképzelését".

A Magyar Nemzet szerdán többek között azt írta, hogy a Simon Gábor volt MSZP-elnökhelyetteshez köthető külföldi és magyar bankszámlákon fellelt pénzösszegek egy része egy XVIII. kerületi ingatlanügyletből származik.

A lap szerint 2001-ben az akkor még szocialista vezetésű XVIII. kerület 40 millió forintért adott el egy földterületet az Auchan Magyarország Kft. egyik érdekeltségének. Az ingatlanon pakuratavak voltak, a területet kármentesíteni kellett. Bár a munkára az önkormányzat 100 millió forintért szerződött egy vállalkozóval, később elállt a megállapodástól, és az Auchan leánycégével szerződött 950 millió forintra.

A Magyar Nemzet a lefoglalt iratokra hivatkozva azt írta, a 950 millió forintos "kármentesítési" pénz egy része az Auchantól a Szociál Fókusz Kht.-n és az R&S 2002 Consulting Kft.-n keresztül különböző alapítványokhoz és egyesületekhez is vándorolt.

MTI

Az Auchan mostani közleményében azt közölte, a valóság a lap által leírtakkal szemben az, hogy a XVIII. kerületi, "korábban Budapest legszennyezettebb területeként ismert" pakura-tavak területet az Auchan azzal a kötelezettséggel vásárolta meg, hogy a területet saját költségén kármentesíti.

Az Auchan a vállalt kármentesítést a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium, a főváros és a Környezetvédelmi Felügyelőség szigorú és folyamatos ellenőrzése alatt 2006-ban fejezte be. A kármentesítésnek az Auchan mintegy 1,5 milliárd forint ráfordítással, szakértő fővállalkozó bevonásával, az illetékes hatóság által készített jelentés szerint is eleget tett. Az Auchan a teljes összeget a kármentesítésre fordította – hangsúlyozta a cég a közleményében.

Az ügyre és a cikkre reagálva az MSZP XVIII. kerületi szervezete korábban azt közölte, 2001-ben az önkormányzat a további szennyezés megelőzése érdekében azonnali lépéseket akart tenni, ezért pályázatot írt ki a terület hasznosítására és kármentesítésére. A nyílt pályázatot az Auchan nyerte, az áruházlánc 40 millió forintért megvásárolhatta a súlyosan szennyezett területet, azzal a kikötéssel, hogy a teljes kármentesítését és rekultivációt a saját költségén végzi el.

A környezetvédelmi felügyelőség által készített jelentés szerint a terület kármentesítésének teljes költsége meghaladta a másfél milliárd forintot – szerepel a közleményben. A párt szerint ezt az összeget az Auchan teljes egészében saját forrásból fedezte, a kerületnek semmi köze nem volt a munkák finanszírozásához.

Az MSZP XVIII. kerületi szervezete azt is közölte, nemcsak a Magyar Nemzetet, hanem mindazokat a sajtótermékeket beperlik és feljelentik, amelyek a napilap által "szerdán közzétett hazugságokat tényként közlik".

Hirdetés
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz 2024. december. 22. 20:00

"Mi csak a gyümölcs ízét tudjuk megőrizni": a magyar szörpforradalom egyik bölcsőjében jártunk

Addig gépesítünk, amíg az nem megy a minőség rovására, vallja Galajda Péter, aki azért kezdett el szörpöt gyártani, mert nem talált megfelelőt a piacon. A Mayer szörp mára az egyik legismertebb prémium élelmiszer lett, ahol ugyan mindig van a polcon a nagymama főzetét idéző eperszörp, de kísérleteznek chilivel és kaporral is.