Itthon hvg.hu 2014. február. 27. 16:16

Jönnek a nemzeti dohányzástiltó táblák – fotó

Egységesíti a Tilos a dohányzás! és a Dohányzásra kijelölt hely feliratok és táblák megjelenését az a szabályozás, amely március 1-jétől lép életbe. Még a betűméretet, a táblák nagyságát is megszabják.

antsz.hu

A március 1-től életbe lépő új szabályozásnak az a célja, hogy a dohányzást tiltó, illetve a dohányzásra kijelölt helyet jelölő feliratok és jelzések szembetűnően, világosan és egységesen mindenki számára, négy nyelven felismerhetőek legyenek – közölte az ÁNTSZ.

A tisztiorvosi szolgálat szerint a nemdohányzók védelmét szolgáló szabályok betartásával együtt a feliratok meglétét is a járási, kerületi kormányhivatalok népegészségügyi intézetei ellenőrzik majd.

A feliratok formájára, tartalmára eddig csak ajánlás létezett, de március 1-től mindenhol egységessé és ezzel egyértelművé válnak a jelzések – tették hozzá a közleményben. Ennek részeként mostantól a feliratokat legalább A4 méretben kell kihelyezni, a jó láthatóság és olvashatóság érdekében pedig a minimális betűnagyságot is meghatározza a vonatkozó kormányrendelet.

Fontos kitétel, hogy a magyar nyelvű szöveges tartalom mellett angolul, németül, franciául és oroszul is szerepelnie kell a Dohányzásra kijelölt hely, illetve a Tilos a dohányzás! felirat. A jelzés anyaga szabadon választható, de a felirat vagy jelzés mérete, színe, betűtípusa, betűmérete meg kell, hogy feleljen a jogszabályban foglaltaknak.

Az új táblákon fel kell tüntetni a helyi tarifával hívható 06 40 200 493-as, úgynevezett kék számot, ahol egyfelől a leszokáshoz nyújtanak támogatást, másrészt a törvény előírásainak megszegésével kapcsolatban is észrevételt lehet tenni. Szerepelnie kell a leteszemacigit.hu weboldalnak is, amelyen keresztül szintén a leszokni vágyók kaphatnak segítséget.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.