Itthon MTI 2014. február. 13. 17:19

Újra nekiesett az uniós zászlónak Gaudi-Nagy Tamás - fotók

A jobbikos Gaudi-Nagy Tamás ismét levette a helyéről a parlamenti ülésteremben található uniós zászlót, amikor elmondta napirend utáni felszólalását csütörtökön. A képviselő délelőtt kidobta a lobogót a Parlament ablakán, másodjára pedig a WC-be vitte azt.

A jobbikos politikus utolsó parlamenti felszólalásának végén tűrhetetlennek nevezte, hogy az EU-zászlót – amely szerinte a gyarmatosítás szimbóluma – visszahozták az ülésterembe. Ezért ismét eltávolította, majd kiment vele a folyosóra és levitte a félemeletre, ahol a sokszorosító melletti férfi WC-ben helyezte el.

MTI/Koszticsák Szilárd
MTI/Koszticsák Szilárd

Gaudi-Nagy Tamás délelőtt már magához vette az egyik európai uniós zászlót, majd csatlakozott hozzá a korábban szintén jobbikos, most független Lenhardt Balázs, aki az ülésteremben lévő másik EU-zászlót távolította el. Ezután a Kossuth tér felőli folyosóra vitték, majd kidobták az ablakon a zászlókat.

Szilágyi Zoltán, az Országgyűlés sajtófőnöke akkor azt mondta, hogy lesz következménye a zászlódobálásnak, de részleteket nem mondott. Az ülést vezető Jakab István néhány perccel később bejelentette: az uniós zászlók visszakerültek a helyükre. Egyúttal jelezte: mivel az események nem az ülésteremben történtek, az Országgyűlés külön eljárást indít és megteszi a szükséges intézkedéseket.

MTI / Beliczay László

Napirend utáni felszólalása után Gaudi-Nagy Tamást az ülést vezető Latorcai János kizárta az ülés további részéből.

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.