Mesterházy Attila szerint a 240 millió forint nem kötődik Simon Gábor közéleti tevékenységéhez, hanem "az azt megelőző életével kapcsolatos forrásfelhalmozásról van szó. Eláruljuk: Simon Gábor középiskolai tanár is volt.
Mesterházy Attila csütörtökön személyesen beszélt Simon Gáborral, és szerinte ennek eredménye, hogy a politikus lemondott minden funkciójáról és kilépett a szocialista pártból Az MSZP országos választási bizottsága délután ült össze, hogy megtárgyalják a Simon-ügyet, de a szocialista politikus az ülés vége előtt jelezte, hogy kilép a pártból, és lemond képviselői posztjáról is. Mesterházy szerint ha ezt nem tette volna meg, akkor szocialista párt vezető testületei hozták volna meg azokat a döntéseket, amelyek ugyanezt eredményezik.
Az MSZP elnöke azt is mondta, elfogadta Simon Gábornak az ügyében adott magyarázatát, Simon pedig áll a tisztázó vizsgálat elé, segíteni fogja ezeket az eljárásokat, és tudja bizonyítani kijelentéseit.
Az MSZP elnöke azt mondta: nem pártpénzről van szó, és az ausztriai bankban tartott nagyjából 240 millió forint "nem kötődik Simon Gábor közéleti tevékenységéhez".
"Az azt megelőző életével kapcsolatos forrásfelhalmozásról van szó, amennyire én tudom" – mondta az MSZP elnöke.
Életrajza szerint egyébként Simon Gábor egy soproni középiskolában kezdett dolgozni tanárként,1988-ban, majd két év múlva a minden bizonnyal kiemelkedő fizetést nyújtó Kapcsolat Információs és Szervezési Egyesület titkára volt hét éven át. Ugyanakkor 1995-98 között a Zánkai Kht. tanácsadó testületének elnöke is volt, 1998-99-ben a Távmunka Koordinációs Kht. programigazgatója. 1999-től kerületi önkormányzatnál tanácsadó, ekkor alapított egy máig működő tanácsadó céget. 1998-2000 között az mszp.hu főszerkesztője is volt. Az MSZP-be 1994-ben lépett be, de 1999-ben egy ma is működő tanácsadói céget alapított.
Simon Gábor csütörtökön közleményében azt írta: a személyéhez kötődő összeggel el tud számolni, a pénz eredetének semmilyen közéleti, politikai aspektusa nincs. Így, a XVIII. kerülettel kapcsolatos találgatásoknak sincs alapjuk – állította. "Jóhiszeműen hibáztam, amikor a vagyonnyilatkozatomat nem kellő alapossággal töltöttem ki" – fogalmazott, hozzátéve: minden, a helyzet tisztázását segítő eljárást és vizsgálatot vállal és segít.
Mesterházy Attila arra a kérdésre, miért mond le Simon Gábor, ha tisztázni tudja a pénz eredetét, úgy felelt: "végül is csak az derült ki, hogy van egy bankszámlája, amit eddig a vagyonnyilatkozatában nem vallott be". Hozzátette, az MSZP-ben minden képviselőjelölt köteles leadni egy vagyonnyilatkozatot, de a volt elnökhelyettes ezt a belső előírást is megsértette, ugyanis abban sem jelezte külföldi vagyonát.
A Magyar Nemzet keddi számában írt arról – forrásmegjelölés nélkül –, hogy Simon Gábor elnökhelyettes 2009. április 10-én 575 ezer eurót és 162 954 dollárt helyezett el Ausztriában nyitott értékpapírszámláira, 2013. október 16-án betétszámlájának egyenlege 770 ezer eurót tett ki, több mint 240 millió forintot. A korábbi bevallásai alapján sem mutatható ki, hogy honnan származik ez az összeg, és a képviselő vagyonbevallásaiban sem szerepelteti azt. A szocialista képviselő a banknak úgy nyilatkozott, hogy a vagyon többek között egy cég és egy budapesti ingatlan eladásából származott.