2014. január. 10. 18:57 MTI Utolsó frissítés: 2014. január. 10. 18:56 Itthon

Bajnai-program: Mesterházy látja a közös kormányzás alapjait

Mesterházy Attila és az MSZP egyetért az Együtt-PM pártszövetség pénteken meghirdetett programjával.

Mesterházy Attila pártelnök pénteki, MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: pártja is azt mondja, "Európa igazodási pont, mert Magyarország előrejutását egy progresszív és feltörekvő közösségben tudjuk biztosítani". Egyetértenek a munkahelyteremtés, jó iskolák és igazságos adórendszer hármasában, mert azt akarják, hogy minden állampolgár számára "jobb és élhetőbb legyen az élet" - tette hozzá.

Mint kiemelte: az MSZP fontosnak tartja, hogy az Orbán-kormány leváltását közös ügyekkel, közös tartalommal és közös célokkal segítsék elő. Az MSZP programja összeegyeztethető a most megismerttel, és megteremti a majdani közös kormányzás alapjait - írta Mesterházy Attila, megjegyezve: abban bíznak, hogy ez a szövetség továbberősödik és bővül a demokraták sikeres összefogásának és választási győzelmének a megteremtését szolgálva.

Bajnai Gordon, az Együtt-PM szövetség pénteki programbemutatóján azt mondta: a kormányváltáshoz közös lista szükséges az MSZP, az Együtt-PM és a DK részvételével, "konkrét célokra szóló szövetség azok között is, akik tegnap még kemény vitában voltak egymással".

Programjukról elmondta, olyan Magyarországot ajánlanak az embereknek, ahol "végre nyugi van".

A te jövőd - Haza és haladás, szolidaritás és Európa című programból Bajnai Gordon kiemelte, hogy négy év alatt 220 ezer új munkahelyet hoznak létre, hogy a közoktatásban az állam helyett ismét a szülők, a tanárok és a helyi közösségek dönthetnek az őket érintő ügyekben, illetve hogy a mainál igazságosabb, kétkulcsos adórendszert vezetnek be.

Az Együtt-PM programbemutató rendezvényét az egyik budapesti rendezvényteremben tartották, azon a pártszövetség politikusai, jelöltjei, aktivistái és szimpatizánsai vettek részt.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.