2014. január. 02. 16:06 MTI Utolsó frissítés: 2014. január. 02. 17:13 Itthon

Új feladatot kaptak a földhivatalok

A mezőgazdasági termelők nyilvántartását január 1-jétől a földhivatalok vezetik, és azok feladata a törvényben meghatározott termőföldszerzési feltételek ellenőrzése is – az erről szóló kormányrendelet a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg.

A termelők nyilvántartásában a földművesek, a mezőgazdasági termelőszervezetek és a mezőgazdasági üzemközpontok szerepelnek. A járási földhivatalok határozatai ellen a megyei földhivataloknál lehet fellebbezni.

A kormány – május elsejei hatállyal – a megyei földhivatalokat jelölte ki arra, hogy hatóságként jóváhagyják a földszerzéseket.

Ha árveréssel vagy pályáztatással változik meg a föld tulajdonjoga, akkor is a megyei földhivatal jár el.

Hirdetés
hvg360 Parászka Boróka 2025. március. 20. 19:56

„A nők jogainak korlátozása ugyanazzal a szadizmussal folyik, mint annak idején a boszorkányüldözés”

Az ezredforduló óta egyre nő a nők elleni erőszakcselekmények száma világszerte. A boszorkányüldözésektől a nőgyilkosságokig című könyvében Silvia Federici azt állítja, ezeknek hasonlóak az okaik, mint a XVI–XVII. században a tomboló boszorkányüldözésnek voltak. Sőt, a boszorkányüldözés újabb korszakát éljük, mondja interjúnkban.