Az LMP eddig harminc aláírást gyűjtött össze a szükséges 78-ból annak a NAV-botrányt vizsgáló parlamenti bizottság felállításához. Ángyán József szerint Magyarországon "nem a régi fatengelyes módon történik a közös kasszák kirablása", hanem egy új szintje alakult ki a korrupciónak, a NAV-botrányt kipattantó Horváth András pedig azt mondta: Orbánnak azok ellen kell fellépnie, "akik őt magát is játékszernek tekintik, ahogyan a politikát is játékszernek tekintik".
Az LMP eddig harminc aláírást gyűjtött össze a szükséges 78-ból annak a parlamenti bizottságnak a felállításához, amelyiket a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal szemben felmerült vádakat vizsgálná ki - jelentette be egy hétfői, budapesti sajtótájékoztatón Szél Bernadett. A párt társelnöke azt mondta, az aláírásgyűjtő íven nem szerepelnek a Jobbik frakciójához tartozó képviselők, ezért várják, hogy a 48 szocialista politikus - korábbi ígéretükhöz híven - csatlakozzon a kezdeményezéshez.
A sajtótájékoztatón részt vett még Schiffer András, az LMP társelnök-frakcióvezetője, a volt fideszes, jelenleg független Ángyán József, Hadházy Ákos szekszárdi önkormányzati képviselő és Horváth András, a NAV volt munkatársa. Szél Bernadett egyúttal arra is kitért, hogy a korábbi fehér és piros színűek mellett narancssárga íveken is gyűjtik a szignókat, de azokat egyelőre egyetlen fideszes képviselő sem írta alá.
Schiffer András a korrupcióellenes küzdelem világnapjára utalva azt mondta, hogy korrupcióellenes évértékelőt szeretnének tartani. A frakcióvezető úgy fogalmazott: az elmúlt egy év ügyei megmutatják, hogy ma Magyarországon a politika és az államhatalom "az oligarchák fogságában vergődik". Az LMP szerint nem a választási kampányban kell elszámoltatást ígérgetni, hanem tenni kell azért, hogy a 2014-es választás után rendszerszinten fel lehessen számolni a korrupciót - jelentette ki.
Ángyán József arról beszélt: ma Magyarországon azzal kell szembesülni, hogy "nem a régi fatengelyes módon történik a közös kasszák kirablása", hanem egy új szintje alakult ki a korrupciónak. A földügyekre áttérve hangsúlyozta, még karácsony előtt nyilvánosságra fogja hozni azt a jelentését, amelyik feltárja, hogy hova kerülnek az állami földek. Ehhez hozzátette, hogy az alaptörvény földügyi módosítása is előrevetíti a nemzeti vagyon széthordásának lehetőségét.
Horváth András kijelentette, az ország el fog veszni, ha nem sikerül érdemben fellépni a korrupció ellen. A NAV volt munkatársa volt az, aki november elején tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy nagyobb hazai cégek és multik évente több mint ezermilliárd forint értékben csalnak adót, amihez kormányzati körök támogatásával az adóhatóság is asszisztál.
A férfi a hétfői sajtótájékoztatón azt állította, a kormányzat pontosan tisztában van az ügy konkrétumaival, de "még mindig azzal vannak elfoglalva", hogy őt támadják és megkérdőjelezzék a hitelességét.
Orbán Viktor talán élete legnagyobb feladata előtt áll, ha változtatni akar a kialakult helyzeten, mert azok ellen kell fellépnie, "akik őt magát is játékszernek tekintik, ahogyan a politikát is játékszernek tekintik" - jelentette ki Horváth András. Ezek azok a gazdasági érdekcsoportok, "mondhatjuk maffiahálózatok", akik már a politikára is rátelepedtek - mondta.
Hadházy Ákos szekszárdi önkormányzati képviselő, úgy fogalmazott: meglátása szerint az ügyészség "nem jeleskedik" a politikai korrupció elleni harcban. A Fideszből már kilépett politikus április 30-án arról beszélt a hvg.hu-nak arról, hogy Szekszárdon politikai egyeztetésén véleményezték a trafikpályázaton induló jelöltek listáját a helyi kormánypárti képviselők.
Hadházy Ákos a sajtótájékoztatón közölte, véleménye szerint nem szerencsés a politikai életet a maffiával összehasonlítani, mert a szervezett bűnözés ellen az átlag állampolgárok nem tehetnek semmit, míg a korrupciós ügyekben résztvevő politikusokról bárki ítéletet mondhat azzal, hogy elmegy szavazni.