2013. december. 05. 05:18 MTI Utolsó frissítés: 2013. december. 05. 08:30 Itthon

A Magyar Nemzet leleplezte az SZDSZ volt vezetőit

A volt SZDSZ-elnökök által aláírt szerződések vezettek a párt eladósodásához.

Főként Kóka János, kisebb részben pedig Fodor Gábor hagyta jóvá azokat az ingatlanvásárlásokat, amelyek következtében mára több mint 1,22 milliárd forint tartozást halmozott fel az SZDSZ – értesült a Magyar Nemzet.

Az újság csütörtöki számában megjelent írásában idézi Kóka János, az SZDSZ volt elnökének korábbi válaszát, eszerint nagyon kevés emléke van a hitelfelvétel részleteiről, illetve – a lap szerint – Fodor Gábor sem magyarázta meg, hogy miért keletkezett a tartozás.

Az SZDSZ-tartozás legjelentősebb részét a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) által állami kezességvállalással nyújtott kölcsön adja, amit Kóka János elnöksége idején igényelt a párt, és kiderült, hogy nemcsak a hiteligénylés fűződik az elnökségéhez, hanem – a lap információja szerint –, az MFB kölcsönéből vásárolt 24 ingatlanból 21 esetben Kóka János volt az aláíró, a maradék 3 ingatlan megvásárlását pedig Fodor Gábor hagyta jóvá.

A lap megkereste a fejlesztési bankot Magyar Bálint volt SZDSZ elnök kijelentésével kapcsolatban, ahol arról érdeklődtek, valóban nem engedi-e értékesíteni az érintett ingatlanokat. Az MFB válaszában azt írta: a fedezetet jelentő ingatlanjelzálog nem jelent tulajdonátszállást még a főkötelezett nem teljesítése esetében sem, egy kölcsönszerződés alapján a jogosult – ez esetben az MFB – a jogszabályi keretek között járhat el, és egyelőre a bank nincs abban a helyzetben, hogy megkezdje az ingatlanok értékesítését – számolt be a Magyar Nemzet.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.