2013. november. 19. 14:02 MTI Utolsó frissítés: 2013. november. 19. 16:35 Itthon

Corvinus-hök: "A megfélemlítés általánossá vált"

A Budapesti Corvinus Egyetem hallgatói önkormányzata (hök) kedden közleményben utasította vissza a gazdasági főigazgató állításait, miszerint a hallgatói ösztöndíjak kifizetésének elmaradása a hök felelőssége.

A hallgatói önkormányzat állásfoglalásában hangsúlyozta, tiszta lelkiismerettel állnak az egyetem polgárai és a közvélemény elé, és határozottan elutasítják nemcsak ezt a vádat, hanem mindazt a ténykedést, ami a gazdasági főigazgató munkáját jellemzi, és amely hónapok óta bénítja meg és lehetetleníti el a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) működését.

Szerintük mára a megfélemlítés általánossá vált, és nem véletlen, hogy a rektori kabinet egyöntetű indítványára az egyetem demokratikusan megválasztott legfőbb döntéshozó szerve, a szenátus szintén ellenszavazat nélkül kezdeményezte Varga Mihály nemzetgazdasági miniszternél a főigazgató leváltását. Ehhez a döntéshez csatlakozott néhány nappal később a hallgatói önkormányzat 27 tagú küldöttgyűlése is, egyhangú döntéssel.

Mint írták, a fenyegetések, személyeskedések, a szenátusi szavazások előtti nyomásgyakorlás, valamint mesterségesen kreált és a sajtó felé megszellőztetett ügyek, az egyetemi vezetők elől eltitkolt rendőrségi bejelentések, a hök és más szervezeti egységek gazdálkodásának akadályozása, a szabályos munkaszerződéssel dolgozó titkársági alkalmazottuk fizetésének lassan fél éve tartó, törvényellenes visszatartása, továbbá az egyetemi újság kiadásának akadályozása ellenére eltökéltek a Corvinus és hallgatóinak képviseletére.

Hangsúlyozták, hogy Magyarország egyik vezető egyeteme, 15 ezer hallgató és több ezer oktató, dolgozó sorsa függ az ügy megoldásától. Ezért kezdeményezik, hogy az érintett miniszterek járjanak el, tájékozódjanak a lehető legszélesebb körben, és hallgassák meg valamennyi felet.

"Nekünk nincs takargatni valónk, de van becsületünk és felelősségérzetünk az általunk képviseltek iránt, amit akkor sem hagyunk veszni, ha a körülmények inkább hallgatásra kényszerítenének bennünket" – fogalmaztak.

Rostoványi Zsolt, a BCE rektora október elején a nemzetgazdasági miniszterhez fordult segítségért, arra hivatkozva, hogy az intézmény vezetésének nem sikerült megfelelő együttműködést kialakítania az egyetem gazdasági főigazgatójával. Állítása szerint a nemzeti fejlesztési miniszter által 2012. október 15-én kinevezett és munkáltatóként a nemzetgazdasági miniszter felügyelete alá tartozó gazdasági főigazgató és az egyetem közötti véleménykülönbségek működési zavarokhoz vezettek.

A gazdasági igazgató október 5-i közleményében azt írta, hogy minden intézkedését rektori engedéllyel, jóváhagyással hozta meg, a jogszabályok alapján járt el.

Hirdetés