Elfogadták a PM képviselőjelöltjeit - íme a lista
A Párbeszéd Magyarországért (PM) szombati taggyűlése jóváhagyta jelöltjeit abban a 11 választókerületben, ahol az Együtt-PM Szövetség és az MSZP megállapodása alapján a PM felelőssége a közös ellenzéki jelöltek állítása.
Közzétette vasárnap a PM a választókerületi jelöltjeinek listáját. E szerint budapesten a 3-as választókerületben (XII. kerület) Szabó Tímeát, az 5-ös választókerületben (VI-VII. kerület) Kocsis-Cake Oliviót, a 13-as választókerületben (XVI. kerület) Tordai Bencét, a 18-as választókerületben (XI-XXII. kerületben) pedig Somfai Ágnest indítják majd a választáson.
A vidéki választókerületek közül Mosonmagyaróváron Lehóczki Attila, Esztergomban Szilágyi László, Vecsésen Szabó Rebeka, Dabason Bakó Krisztina, Kaposváron Huszka Imre, Dombóváron Tigelmann Péter, Balatonfüreden pedig Scheiring Gábor indul majd.
A PM szombaton egyúttal jóváhagyta a később elfogadásra kerülő közös Együtt-PM országgyűlési illetve EP-listákra delegálandó személyek sorrendjét is. Az országgyűlési lista első 10 helyén sorrendben Szabó Tímea, Karácsony Gergely, Scheiring Gábor, Dorosz Dávid, Erőss Gábor, Szabó Zsolt, Szabó Rebeka, Bakó Kriszta, Szilágyi László és Tordai Bence áll majd.
Az EP-listát Jávor Benedek vezeti majd, őt sorrendben Dorosz Dávid, Hermann Zita, Szilágyi Péter, Borsos Gábor, Datki Szabolcs, Erőss Gábor, Hídvégi Gábor, Kéri András, Kovács Márton, Kövesdi András, Rauschenberger Péter, Szabó Rebeka és Szabó Tímea követi.
Bajnai Gordon, az Együtt-PM vezetője és Mesterházy Attila MSZP-elnök október 22-én írta alá az ellenzéki megállapodást a választáson való indulással kapcsolatban. Az augusztus végén megkötött és most szentesített egyezség szerint a felek külön listán indulnak a 2014-es parlamenti választáson, nem neveznek meg közös miniszterelnök-jelöltet, de mind a 106 egyéni választókerületben csak egy jelöltet állítanak. 75 körzetben az MSZP, 31-ben az Együtt-PM nevezi meg, hogy ki indul.
A baloldali ellenzék október 23-ai demonstrációján több, az egyezségből kimaradó párt vezetője - köztük Gyurcsány Ferenc is - bírálta az MSZP és az Együtt-PM választási megállapodását.
Az MSZP és az Együtt-PM politikusai szerint viszont a DK felrúgta azt a demonstráció szervezésekor meghatározott alapelvet, hogy a felszólalók nem bírálják egymást. Szocialista politikusok annak a véleményüknek is hangot adtak, a DK által szervezett akció volt, hogy a tömeg egy része az összefogás szó skandálásával akadályozta meg, hogy Mesterházy Attila MSZP-elnök elkezdje beszédét.