Az Együtt-PM színeiben politizáló Karácsony Gergely személyiségi jogi pert indít Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője ellen, akitől elégtételt és kártérítést vár csütörtöki kijelentései miatt.
A független képviselő pénteken az MTI-nek azt mondta, a frakcióvezető valótlanságokat állított, amikor arra utalt, hogy ő az egyik előkészítője lett volna a Magyar Szolidaritás Mozgalom vasárnapi rendezvényén a szoborledöntési akciónak. Azt is hamis állításnak nevezte, hogy végig jelen volt az eseményen. Kiemelte, hogy amikor a résztvevők elindultak a Terror Háza Múzeum felé a Lánchídon keresztül, akkor ő nem a tömeggel együtt az úttesten, hanem a járdán sétált, ráadásul azt is csak a pesti hídfőig, mert ott másfelé fordult.
Hangsúlyozta, hogy az állítások azt a látszatott keltik, mintha azonosult volna az akcióval, pedig korábban többször is kifejtette, hogy az sokkal radikálisabb volt az ő személyes ízlésénél.
Végül azt mondta, nagyon sajnálja, hogy élete első személyiségi jogi perét éppen Rogán Antal ellen kell indítania, mert a politikai nézetkülönbségek ellenére eddig személyes viszonyuk jó volt, ráadásul egyetemistaként ugyanannak a Széchenyi István szakkollégiumnak voltak a tagjai.
Mint arról beszámoltunk: Rogán Antal felszólította Bajnai Gordont, hogy utasítsa el a Magyar Szolidaritás Mozgalom vasárnapi demonstrációján történteket, szakítson meg minden politikai kapcsolatot azokkal, akik a szervezésben részt vettek, és távolítsa el mozgalmának vezetéséből Kónya Pétert, illetve Karácsony Gergelyt.
Karácsony Gergely erre csütörtökön úgy reagált, hogy vasárnap ott volt a rendezvényen, de nem vett részt annak előkészítésében és csak a Clark Ádám téren szembesült azzal, hogy mi történik. Az MTI kérdésére hozzátette: nem érez személyes felelősséget a történtekért. A képviselő egyúttal megismételte korábbi kijelentését, amelyik szerint az ő személyes ízlésénél radikálisabb volt az akció.
A Magyar Szolidaritás Mozgalom fővárosi Clark Ádám téren tartott vasárnapi demonstrációjának a végén lelepleztek egy Orbán Viktort ábrázoló bronzszínű hungarocellszobrot, majd ezt aktivisták ledöntötték úgy, hogy a Sztálin-szobor egykori ledöntésére emlékeztető módon a csizmája a talapzaton maradt. A tömeg ezután elindult át a Lánchídon, és a Terror Háza Múzeumhoz vitték a feldarabolt szobrot, ahol a maradványokat felállították. A szobormaradványt az egyik demonstráló ököllel ütötte, volt olyan is, aki késsel vágott ki belőle egy darabot, és akadt, aki ráfeküdt.