A fejlesztési tárca munkatársainak váltott repülőjegyek ára több esetben meghaladta az egy-, illetve a kétmillió forintot. Tizennégyen képviselték Thaiföldön két hétig a magyar álláspontot egy rendezvényen – ez nyolcmillió forintba került az adófizetőknek.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) által nyilvánossgára hozott utazásiköltség-adatokból mazsolázott a Hír24. A 2010-2011-es adatok között jó pár érdekes tétel akadt.
A repülőjegyek ára több esetben meghaladta az egy-, sőt a kétmillió forintot is. Fellegi Tamás akkori fejlesztési miniszter 2011 nyarán 1,1 millióért repült Luxemburgba. A Hír24 munkatársai, akárhogy extráztak, csak 400 ezerig tudták feltornászni a nem túl messzi desztinációra szóló repülőjegy árát.
Fellegi 2010 végén 2,5 millió forintért, 2011 végén 2,3 millió forintért repült Kínába. Kovács Tamás Iván kétnapos szaúd-arábiai útjából csak a repülés 2 millió forintba került az adófizetőknek.
Az interkontinentális utak drágaságát az NFM azzal magyarázta, hogy az úti cél Budapestről nem volt közvetlenül elérhető. Az egymilliós luxemburgi repülőjegyre a hvg.hu-nak a tárca azt a magyarázatot adta, hogy a luxemburgiként szereplő út valójában három célállomást takar. A korábbi nemzeti fejlesztési miniszter a 2011. június 6. és 10. közötti időszakban a nukleáris biztonságért felelős miniszterek találkozóján Párizsban, a Nabucco támogatói megállapodás aláírásán a törökországi Kayseriben, és az uniós energiaügyi miniszterek tanácsának ülésén Luxembourgban képviselte Magyarországot és a magyar soros elnökséget.
Az adatok szerint egy gyakornok brüsszeli útja több mint 2 millió forintba került az adófizetőknek. A meg nem nevezett munkatárs gyakornoki programon vett részt az Európai Bizottságban, szállása 900 ezer forintba került, emellett összese 1 millió forint napidíjat is kapott a képzés idejére, azaz 90 napra.
14-en vettek részt Thaiföldön egy kéthetes rendezvényen
2010 novemberében 14 fős delegáció töltött Mexikóban két hetet, 2011. márciusban pedig megint két hetet töltöttek Thaiföldön. Az előbbi 10 millió, az utóbbi 8 millió forintba került. A mexikói, thaiföldi kiküldetések célja a nemzeti érdekek, a magyar álláspont képviselete volt egyrészt a Nemzetközi Távközlési Egyesület Meghatalmazotti Értekezletén, másrészt az Útügyi Világkongresszuson (Mexikó). Emellett az ENSZ klímapolitikai ülésszakain is részt vettek – hangzott a minisztréiumi indoklás.
A megjelenés Magyarország számára tagállamként és különösen az uniós álláspontot képviselő soros elnökként kötelező volt – tette hozzá a minisztérium.