2013. augusztus. 23. 13:06 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. augusztus. 23. 17:31 Itthon

Elfelejthetjük a fix reptéri transzfert és az egyéb taxis kedvezményeket

A kötött áras taxis tarifa szeptemberi bevezetésével megszűnnek az akciók, a kedvezményes törzsutaskártyák és a szerződéses partneri kedvezmények is – mondta Metál Zoltán, az Országos Taxis Szövetség elnöke az InfoRádióban.

2013. szeptember elsejétől hatósági rögzített ár bevezetését írja elő a taxirendelet Budapesten minden taxiszolgáltatónak. Ez azt jelenti, hogy egységesen, nappal és éjszaka, 450 forint lesz az alapdíj, 280 forint a kilométerenkénti díj, 70 forint pedig a várakozási díj.

Ez mindenkire vonatkozik, teljesen mindegy, hogy fuvarszervezőhöz, vagy társasághoz tartozik, esetleg nem tartozik senkihez, s egyénileg, úgynevezett mezítlábasként szolgáltat a városban – fejtette ki az InfoRádióban Metál Zoltán, az Országos Taxis Szövetség elnöke.

Szeptember elsejétől nem teszi lehevővé a rögzített hatósági ár alkalmazása, hogy transzfereket, fix árakat alkalmazzanak a taxisok és a taxitársaságok. Irányárat lehet jelezni az utasnak, de ez sem a taxisra, sem senkire nézve kötelezettséget nem jelent.

A transzferek és a különböző reklámárak tehát eltűnnek. Ez nemcsak azokra az utasokra vonatkozik, akik ad hoc jelleggel beülnek a kocsikba, hanem azokra a cégekre is, amelyek különböző taxitársaságokkal, vagy fuvarszervező társaságokkal szerződésben állnak. Nincs lehetőségük nekik sem különböző kedvezményekre, például törzsutaskártyákra. Ezek is megszűnnek – tette hozzá Metál.

Hirdetés
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.