2013. május. 15. 16:05 HVG Utolsó frissítés: 2013. május. 15. 16:30 Itthon

Egyetemi piramisjáték-gyanú Szegeden: kiszivárgott egy hangfelvétel

Piramisrendszerben akarta beépíteni a diákokat a Dél-alföldi Hallgatói Mozgalom Egyesületbe Mechler Ákos, a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) bölcsészkari hallgatói önkormányzatának akkori (2010/2011) elnöke – derül ki a HVG-hez eljuttatott hangfelvételből.

Mechler két filmklubos diákot győzköd az egyórás beszélgetésen arról, hogy lépjenek be a szervezetbe, majd szervezzenek maguk alá öt-öt embert – írja legfrissebb számában a HVG. Cserébe a hallgatói önkormányzattól vagy szervezeteitől munkát kapnak, viszont minden tagnak a fizetése tíz százalékát kell „fölfelé” befizetni.

„Annyi különbség van a Hallgatói Mozgalom és a Brókernet-fajta piramisrendszer között, hogy itt nem a te saját pénzed kell neked feladni, hanem igazából azt, amit te kapsz a hallgatói önkormányzattól mint fizetést. Tehát egyrészről ti, az embereitek kaptok egy munkát a szinteteknek megfelelő fokkal. Ha ti a harmadik szinten lesztek, akkor olyan nagyságú feladatot kaptok, amivel kellő pénzt tudtok keresni.”

„Akkor nem tudod a filmklubot tovább csinálni. Hiába, én ezzel nem tudok mit csinálni, ez így lesz” – mondja Mechler az egyik diák kérdésére, aki azt firtatja, mi történik, ha nem lép be a rendszerbe.

Az egyetemi piramisépítésről részletesen a HVG e heti számában olvashatnak.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?