Selmeczi: az orvosok és a lakosság is jobban bízik az egészségügyben
A Fidesz szerint a lakosság és az orvosok körében is nőtt a bizalom az egészségügy iránt. A párt szóvivője csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján egy friss felmérésre hivatkozva azt mondta: egyre többen látják úgy, hogy javult az ágazat állapota, a kormány és a kétharmados Fidesz-KDNP többségű parlament jó intézkedéseket hoz az egészségügy működése érdekében.
Selmeczi Gabriella szerint a bizalom növekedéséhez hozzájárul, hogy megkezdődött az egészségügyi dolgozók bérrendezése, de az is, hogy az állam sokkal nagyobb felelősséget vállal a dolgozók és a szektor működésével kapcsolatban. Az állami kézbe kerülés sokkal biztonságosabb működést tesz lehetővé, fejlesztések is indultak az ágazatban – jelentette ki.
Magyarország az egészségügy területén is jobban teljesít - folytatta a szóvivő, jelezve ugyanakkor, hogy sok tennivaló van még. Emlékeztetett arra, hogy több mint 90 ezer dolgozó bére emelkedett – az orvosok nettó átlagkeresete 21, a szakdolgozóké 11 százalékkal -, a kormány pedig jelenleg is tárgyalásokat folytat a további növelésről. A hiányszakmákban dolgozók, például a házi gyermekorvosok pedig támogatás és ösztönzést kapnak.
Selmeczi Gabriella szavai szerint a Gyurcsány-Bajnai-korszak legnagyobb vesztese az egészségügy volt, amikor a dolgozók egyhavi fizetését vették el, a baloldal pedig összesen 400 milliárd forintot vont el az ágazattól.
A szóvivő az MTI kérdésére reagált a Magyar Kórházszövetség állásfoglalására, miszerint az ágazat alulfinanszírozott, és elengedhetetlen a gazdasági vagy műszaki területen dolgozók béremelése. Selmeczi Gabriella azt mondta: sok sikert, kitartást és erőt kíván a kórházszövetség újonnan megválasztott elnökének munkájához, az egészségügy állapotáról szóló megállapításokkal pedig maga is egyetért. Eredményes tárgyalást kíván Velkey Györgynek - mondta, jelezve: a Fidesz is nyitott arra, hogy több pénzt kapjon az egészségügy, ennek azonban az a feltétele, hogy az ország gazdasága jobban teljesítsen.