2013. április. 16. 15:11 MTI Utolsó frissítés: 2013. április. 16. 15:07 Itthon

Társasozni is lehet a szomszéd lánnyal

Nyissunk egymásra szlogennel rendezi meg az idei Szomszédünnepet a Hungarofest Nonprofit Kft. június 1-jén, idén a határokon túlról is várják a jelentkezőket - közölte a szervezet kedden.

Mint írták, szombattól jelentkezhetnek azok, akik a saját szervezés öröméért, a közösség kovácsolásának erejéért szomszédaikkal töltenének egy rendhagyó napot.

A Szomszédünnep célja, hogy az egy utcában, egymás szomszédjában élő emberek, akiknek egy iskolába járnak a gyermekeik, akik munka után minden nap ugyanabban a boltban vásárolnak be, szót váltsanak egymással - áll a Hungarofest közleményében. 

A június 1-jei program nyitott mindenki számára, hiszen a vállalkozó kedvűek maguk dönthetik el, hogy miképpen szomszédolnának: a közösség egy közeli téren, parkban gyűlne össze vagy valamelyikük házában, udvarában. Ők határoznak arról, hogy közösen főznek, beszélgetnek, esetleg játékos vetélkedőket szerveznek. 

A Hungarofest szervezésében elsőként Pécsett tartottak Szomszédünnepet 2010-ben, azóta országossá vált a kezdeményezés. Tavaly egyetlen nap alatt 110 helyszínen csaknem 13 ezer szomszéd jött össze a Hungarofest felhívására. A beszélgetéseket érdekes programok is tarkították: Sopronban zsonglőr játszóház, Cegléden rendőrkutyás bemutató, Kőbányán harcművészeti bemutató, Tarjánban garázsvásár, Gödöllőn íjászat is kiegészítette a közösségi eseményt.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.