Itthon MTI 2013. március. 14. 16:26

Klubrádió: "egy évvel ezelőtt még jobban örültünk volna"

A Klubrádió örül annak, hogy a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa úgy döntött: végrehajtja a bíróság ítéletében foglaltakat, és kihirdeti nyertesként a csatornát a 95,3 MHz-es budapesti frekvencia pályázatában - közölte Arató András vezérigazgató.

"Örülünk a döntésnek, bár egy évvel ezelőtt még jobban örültünk volna, amikor az első ítélet született" - tette hozzá Arató András. 

A vezérigazgató szerint a döntés nem befolyásolja azt a bírósági eljárást, amelyet egy másik, a 92,9 MHz-es frekvenciáért indított a rádió. Az ingyenesen használható közösségi hullámsávot a csatorna még 2010-ben nyerte el az Országos Rádió és Televízió Testület pályázatán, ám a jogutód médiatanács nem kötött velük szerződést, mondván: a rádió nem mondott le megfelelő módon a 95,3 MHz-es frekvenciáról, egy tulajdonos pedig ugyanabban a vételkörzetben nem rendelkezhet két hullámhosszal. 

Arató András a kifogást vitatja, és azt mondta: rádiója pontosan meghatározta, hogyan szüntetné meg a sugárzást az egyik hullámsávon percekkel azt megelőzően, hogy a másikon elindítja azt. Hozzátette: a szándékuk - amelyet a bíróság első fokon rendben talált - nem változott. Hozzátette: a fővárosban működő és szöveget közvetítő rádiók a Klubrádión kívül nem fizetnek frekvenciadíjat, a rádiója csupán "diszkriminációmentes rádiózási lehetőséget" kíván elérni. Elmondta azt is: a csatorna kényszerűségből pályázta meg a 40 százalék feletti zenei tartalom sugárzására kiírt 95,3 MHz-es hullámsávot, "mi nem akarunk ennyi zenét sugározni" - fogalmazott. 

A médiatanács csütörtökön közölte: a bírósági döntéssel összhangban a Klubrádiónak ítélte a Budapest 95,3 MHz körzeti rádiós frekvenciát. A hatóság 2011 júliusában pályáztatta meg a hullámsávot 52,9 millió forint plusz áfa alapdíjért.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.