A nagycsaládosoknak tetszik az alkotmánymódosítás
Támogatja az alaptörvény a család és a házasság védelmére vonatkozó módosításait a Nagycsaládosok Országos Egyesülete és Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége is, elutasítják viszont az ezekkel eltérő véleményeket képviselők erőszakos nyomásgyakorlását.
A Nagycsaládosok Országos Egyesülete pénteken az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: az alaptörvényben és annak az Országgyűlés által elfogadásra váró módosításában foglalt, a család és a házasság védelmére vonatkozó rendelkezéseket támogatják. "Különös tekintettel arra az alkotmányos elvre, amely a családi kapcsolat alapjának a házasságot, illetve a gyermekvállalást tekinti" – emelték ki.
Ezen alapértékekkel kapcsolatos esetleges nézetkülönbségek, eltérő vélemények megvitatását csakis demokratikus párbeszéd útján, békés keretek között, az alkotmányos intézmények zavartalan működését tiszteletben tartva tartják elfogadhatónak. Ezzel összhangban elutasítják az ezzel kapcsolatos véleménynyilvánítás minden olyan formáját, amely a gyülekezési szabadság visszaélésszerű gyakorlásával, mások jogainak szükségtelen korlátozásával, erőszakos nyomásgyakorlás útján igyekszik céljait érvényesíteni – írta a Nagycsaládosok Országos Egyesülete.
A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége is azt közölte, hogy "a család, a házasság, a gyermekvállalás alkotmányosan védendő értékek", az alaptörvény módosításának erre vonatkozó rendelkezéseit támogatják. Kiemelték továbbá, hogy az agresszió minden formáját elfogadhatatlannak tartják.
A kormánypártok február 8-án nyújtották be a parlamentnek alkotmánymódosító javaslatukat, amely az Alkotmánybíróság (Ab) által korábban megsemmisített átmeneti rendelkezések többségét beemelné az alaptörvénybe. Az előterjesztés egyebek mellett az alkotmánynak a családdal kapcsolatos cikkelyét is kiegészítené, eszerint a családi kapcsolat alapja a házasság, illetve a szülő-gyermek viszony.
Csütörtök délelőtt néhány tucat tüntető hatolt be a Fidesz budapesti, Lendvay utcai székházának udvarára, így tiltakozva az alaptörvény negyedik módosítása ellen. A Fidesz Bajnai Gordon volt kormányfőt vádolta a történtek miatt, de ezt az Együtt 2014 mozgalom visszautasította. A megmozdulás este fél 11-kor az Alkotmánybíróság épülete előtt beszédekkel ért véget.