Akár be is áldozná Hoffmannt a Magyar Nemzet
Olyan kormányzati intézkedésre van most szükség Csermely Péter, a Magyar Nemzet főszerkesztő-helyettese szerint, amellyel visszavonnak egy korábbit. Az újságíró a lapban közzétett írásában azt írta, a keretszámok drasztikus csökkentésére irányuló terv rossz.
"Senki nem vitatja, hogy a magyar felsőoktatás rendszeréhez hozzá kell nyúlni" - írja Csermely Péter, a Magyar Nemzet főszerkesztő-helyettese a lapban megjelent írásában, amelyben kijelenti, "az államilag finanszírozott keretszámok drasztikus csökkentésére irányuló terv rossz".
Csermely szerint a Fidesznek és a KDNP-nek politikailag káros, hogy diákok ezrei tüntetnek, hogy folyamatosak a tiltakozások, hogy az oktatásügynek sikerült összehoznia egy kormányellenes egységet egy olyan rétegben, amelynek a tagjai igenis nagy érdekérvényesítő képességgel rendelkeznek, ezért ezt meg kell oldaniuk. "Ha például Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár netán felajánlaná a lemondását, a kormányfőnek érdemes lenne elfogadnia" - véli Csermely.
Az újságíró szerint azonban ennél is fontosabb, hogy az ingyenes felsőoktatási férőhelyek számának szigorú csökkentése több ponton is szembemegy a kormány filozófiájával, ami az államadósság és az eladósodás elleni küzdelem, valamint a hazánk jövője szempontjából kulcsszereplő aktív rétegek részben támogatása, részben helyzetbe hozása.
"Dermedten állok az érvelés előtt, miszerint a tandíj attól kevésbé, sőt egyáltalán nem lesz tandíj, ha a diákhitel felvételéből fakadó halasztott adósságtörlesztési kötelezettségnek nevezzük. A diákhitel kiegészítő körülményként jó dolog, de csaknem kizárólag erre alapozni a felsőoktatás finanszírozását nem lehet" - írja a Magyar Nemzet főszerkesztő-helyettese.