2012. december. 12. 07:13 MTI-OS Utolsó frissítés: 2012. december. 12. 14:10 Itthon

"Orbán 2009-ben: akinek nem tetszik a magas infláció, váltson kormányt"

Az MSZP-s Tukacs István az inflációs adatról és a magas élelmiszerárakról adott ki közleményt. Selmeczi Gabriella Fidesz-szóvivő szerint nem hiteles azon szocialisták kritikája, akik válságba sodorták a sertéságazatot.

"Az Orbán-rezsim elmúlt egy évében a KSH legfrissebb adatai szerint az infláció 5,2 százalékot ért el. Ez éppen egy százalékkal magasabb a kormány által vártnál, de úgy tűnik, az Orbán-kormányt sem ez, és semmilyen más, az emberek számára fontos és egyben elszomorító gazdasági adat nem érdekli" - írta szerda reggeli közleményében Tukacs István.

Nem érdekli a kormányt a magas infláció, a csökkenő reálbér, a csökkenő hitelezés, a csökkenő belső fogyasztás. Nem érdekli, hogy az élelmiszerárak egy év alatt jóval az infláció fölött emelkedtek: összesen 7,1 százalékkal. A kormányt nem érdekli, hogy az egyre inkább elszegényedő többség karácsony előtt miből fogja megvenni a 34 százalékkal drágább tojást, a 13,5 százalékkal drágább sertéshúst, 12,6 százalékkal drágább lisztet, a 11,3 százalékkal drágább sonkát - írta a szocialista poltikus.

Orbán Viktor 2009-ben azt mondta: akiknek nem tetszik a magas infláció, azoknak a kormányváltást javasolja. Az MSZP ebben egyetért Orbánnal, a következő kiegészítésekkel: akinek nem tetszik a magas infláció, a csökkenő reálbér vagy a drasztikusan emelkedő élelmiszerár, annak a kormányváltást javasoljuk - írt Tukacs István.

Selmeczi: az MSZP-kormány idején háromszorosára nőttek az élelmiszerárak

Tukacs közleményére a Fidesz részéről Selmeczi Gabirella szóvivő reagált. Mint írta, a szocialisták idejében háromszorosára nőtt az élelmiszerek ára, miközben a mélyszegénységben élők száma közel megduplázódott.

Az élelmiszerek árának növekedése egyébként az egész világon megfigyelhető. Nem hazánk befolyásolja a világpiaci árakat, hanem fordítva - írta Selmeczi. A megoldás egy erősödő hazai mezőgazdaság. A 2011-és év sikeres volt  a magyar mezőgazdaság számára, hiszen a GDP-arányos részesedése 3,2 százalékról 4,6 százalékra nőtt.

Nem hiteles azon szocialisták kritikája, akik válságba sodorták a  sertéságazatot, vagy akik szó nélkül visszaadták Brüsszelnek a cukorkvóta 75 százalékát, aminek következtében Magyarország cukorból importra szorul - írta a Fidesz-szóvivő.

Hirdetés