Novák Előd nem akarja tovább a helyén látni Navracsics Tibort
A Jobbik november elején írásbeli kérdés formájában kérte Navracsics Tibort, hogy vizsgálják felül a kommunista vezetők nyugdíjait, ez azonban nem történt meg időre. Novák Előd ezért most lemondásra szólította fel Navracsics Tibort. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium szerint ugyanakkor még idén befejezhetik a munkát.
A Jobbik felszólítja Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi minisztert, hogy mondjon le, mivel törvényt sértett, ráadásul ezt el is ismerte - jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Novák Előd. A törvénysértés a Jobbik alelnöke szerint azzal valósult meg, hogy a törvényi határidőre nem készül el "a kommunista luxusnyugdíjak" felülvizsgálata.
Az ellenzéki képviselő ismertette: még november elején fordult írásbeli kérdéssel Navracsics Tiborhoz az ügyben, hogyan halad a kommunista luxusnyugdíjaknak az elfogadott törvények szerint október 31-ig kötelező felülvizsgálata.
Az erre a munkára 2012 nyarán létrehozott ötfős testület munkája a többezres aktamennyiség miatt el fog húzódni - derül ki Navracsics Tibornak a csütörtöki sajtótájékoztatón Novák Előd által kiosztott válaszából.
A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium erre reagálva csütörtökön közölte: a kommunista rendszer szolgálatáért nyújtott kiemelt nyugdíjakat felülvizsgáló bizottság törekszik arra, hogy munkáját még idén befejezze, így jövőre ténylegesen megszűnhetnek az érdemtelenül folyósított pótlékok.
A bizottság a törvényben kijelölt időpontnak megfelelően megkezdte a munkáját, és több ezer akta felülvizsgálatát végzi módszeresen, egyenként - kommentálta az elhangzottakat a KIM. Közölték, hogy a többezres ügyszám miatt a vizsgálat el fog húzódni, de a bizottság törekszik arra, hogy a munkát még idén befejezze.
Tudatták, hogy a bizottság munkájának köszönhetően így "jövőre ténylegesen megszűnhetnek azon személyek érdemtelenül folyósított pótlékai, akiknek a korábbi tevékenysége a demokratikus értékrenddel nem egyeztethető össze". Ilyenek azok, akik részt vettek az 1945 és 1949 közötti időszakban a demokratikus államberendezkedés felszámolásában, az 1956-os forradalom és szabadságharc leverésében vagy az azt követő megtorlásokban, továbbá 1948 és 1990. május 1-je közötti időszakban titkosszolgálati tevékenységet folytattak, illetve az 1948 és 1990. május 1-je közötti időszakban állami vezetői tisztséget vagy a Magyar Kommunista Pártban, a Magyar Dolgozók Pártjában, a Magyar Szocialista Munkáspártban vagy a Kommunista Ifjúsági Szövetségben tisztséget töltöttek be és ott végzett tevékenységük ezt indokolja.