2012. november. 26. 07:32 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. november. 26. 07:32 Itthon

Magyar katona halála: 10 milliós kártérítést fizet a honvédség

Hétmillió forint megfizetésére kötelezte a bíróság múlt pénteken a Magyar Honvédséget, amely ellen az egyik Afganisztánban meghalt magyar katona családja indított kártérítési pert - közölte a Blikk.

A fiatal katona családja által indított kártérítési perben a bíróság pénteken hétmillió forint megfizetésére kötelezte a Magyar Honvédséget, mivel hárommillió forintot már korábban kifizettek - írta a Blikk. Az indoklás szerint a gyászoló rokkantnyugdíjas édesapa fő támaszát veszítette el. Mivel egyedül képtelen eltartani magát, kártérítést kért a honvédségtől, de ezt csak egy perrel sikerült elérnie.

A 29 éves korában elhunyt Kovács Gyula tűzszerész szolgálatteljesítés közben egy távirányítású pokolgép felrobbantása ­miatt veszítette életét 2008. június 10-én Afganisztánban - idézte fel a Blikk. A főtörzsőrmester egy olyan bombát próbált meg hatástalanítani, amelyet egy robot nem tudott a helyszínről elmozdítani, mivel feltételezhetően a súlya meghaladta a 25 kilogrammot. A bomba akkor robbant, amikor Kovács Gyula maga próbálta hatástalanítani.

"Az ítélet gyakorlatilag helybenhagyta az elsőfokú bíróság döntését, szomorúnak tartom, hogy ennek a hős katonának az ügyében egy perre volt szükség a megegyezéshez" - mondta Kamarás Péter ügyvéd, aki hozzátette, megbízói havi átalányt is követelnek a HM-től, de ebben egyelőre nincs megegyezés, mert a 40 ezer forintot sokallja az alperes.

Kovács Gyula 2007-ben az év tűzszerésze kitüntetést vehette át.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.