"Nem kérték tőlünk, hogy legyünk fideszesek"
Egyelőre nem tette le a voksát a Hit Gyülekezete egyetlen párt vagy szövetség mellett sem. Németh Sándor ugyanakkor örül Bajnai Gordon visszatérésének, mert ezzel bővült a politikai kínálat. Szerinte ha a Fidesz nem jön vissza középre, ha nem állítja vissza a demokráciát, akkor kívánatos a kormány leváltása.
"Ha a Fidesz nem jön vissza középre, mert nagyon is jobbszélre húzódott, ha nem állítja vissza a demokráciát, akkor igen: kívánatos a kormány leváltása" - mondta a nol.hu-nak adott interjójában a Hit Gyülekezet vezetője. Németh Sándor szerint pillanatnyilag mintegy négymillió ember nem tudja, kire szavazzon, bevallása szerint a gyülekezet nagy része és ő maga is idetartozik. Az MSZP ugyanis képtelen ekkora tömeget megszólítani, ezért racionális és reális lépésnek tartja az Együtt 2014 megalakítását: "Bajnai Gordon színre lépése mindenképpen örvendetes fejlemény, hisz nem szűkíti, hanem növeli a választási lehetőséget. Hagyni kell, hogy érlelődjenek a folyamatok".
Bevallása szerint a „hitesek” általában érdeklődnek a politika iránt, figyelemmel kísérik az eseményeket. Saját értékrendünk és alapérdekeink szerint, programok és teljesítmény alapján döntjük el, melyik politikai formációt fogjuk támogatni - tette hozzá.
Az interjúban beszélt arról is, hogy miért támogatták 1994-ben az SZDSZ-t, és hogy később miért nem álltak ki az MDF mellett. Mint az interjúban mondta, a 2010-es választások előtt az MDF valóban megkereste őket, és valóban kérte a támogatásunkat. "Csakhogy az MDF-ben állandóan veszekedtek, szó sem lehetett arról, hogy szövetséget kössünk" - mondta Németh Sándor, aki hozzátette, mind az MSZP, mind a Fidesz azt kérte tőlük, de támogassák az MDF-et.
Németh Sándor szerint a Hit Gyülekezetének kapcsolata a Fidesszel a nyolcvanas évek végén kezdődött. Kapcsolatuk 1995-ig normális volt, ám1998 után, a Fidesz első kormányzása idején kifejezetten feszültté vált. "Több mint tíz pénzügyi és gazdasági vizsgálatot indítottak ellenünk, de kivétel nélkül mindegyik esetben kiderült, hogy megalapozatlanok a vádak". A lelkész szerint 2002-től, amikor a Fidesz újra ellenzékbe került, lassan megint normalizálódott a helyzet, ám szerinte "a Fidesz soha nem kérte tőlünk, hogy legyünk fideszesek".