Tiltakoznak a Békemenet szervezői az ellen, hogy több külföldi sajtóorgánum "hamis híreket és eltorzított számadatokat" közölt az október 23-i felvonulásukról.
A Békemenet szervezői pénteken azt közölték az MTI-vel, hogy csaknem négyszázezer ember gyűlt össze a Kossuth téren és mellékutcáiban az állami rendezvényen, amelyen Orbán Viktor miniszterelnök mondott beszédet.
A vonuláskor "szemben más, ezen a napon szervezett rendezvénnyel, pártpolitikus nem volt velünk és politikai beszédek sem hangzottak el" - írták a szervezők. Hozzátették, hogy tiltakozó közleményüket eljuttatják az érintett külföldi államok budapesti nagykövetségeinek és a Magyarországra akkreditált újságíróknak.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung A kettéosztott Magyarország címmel közölt beszámolót, amelyben Stephan Löwenstein kifejtette: a tömeggyűlések az ország "mély megosztottságát" mutatták. A Békementtel kapcsolatban felvetette: kinek a költségére szállítottak busszal résztvevőket vidékről a fővárosba. A Die Zeit a buszoztatást emelte ki cikkében.
A Berliner Zeitung baloldali lap A megosztott nemzet címmel közölt beszámolót. Frank Herold a Békemenetről megjegyezte: a jobboldali konzervatív kormányzat "messze nem annyira népszerű", mint amikor két és fél éve hatalomra került, de még mindig "tömegeket tud vinni az utcára".
A Die Presse szerint a Békemenetet maga Orbán, a Der Standard szerint pedig "a miniszterelnökhöz közel álló Széles Gábor mágnás és lapkiadó" szervezte a kormányfőnek.
A Libération francia lap szerint "az üzletemberek által finanszírozott kormánypárti Békemeneten" 150 ezren vettek részt, a baloldali ellenzéki tüntetésen pedig 100 ezren hallgatták Bajnai Gordont.
A Békemenet szervezői szerint ezeken kívül a Spiegel, a Le Figaro, a The Wall Street Journal, a szlovák SME, valamint az orosz Pravda is valótlan adatokat közölt a résztvevők számáról.