Civilek tüntettek a kormányzat rokkantakat érintő politikája ellen hétfő délután a Parlament épülete előtt, a Kossuth-szobornál. Az egybegyűltek két, a kormánynak, illetve a miniszterelnöknek címzett petíciót adtak át.
"Túlélni akarunk – Siketek", "Egyenlő esélyekért" – ilyen feliratok olvashatók azokon a transzparenseken, amelyeket a Kossuth téren gyülekező demonstrálók tartanak a magasba. A hivatalosan 15 órakor kezdődő tüntetésen pár százan lehetnek.
A helyszínen lévők szerint a méltóságmenet egyik része a Margit hídon át érkezik, de mivel a rendőrség igazoltatatta a vonulókat, késnek. Számos siketnéma demonstráló érkezett, a beszédek elkezdése azért is áll, mert tolmácsuk a Margit hídi menetben van. Ők végül kormányellenes transzparensekkel megérkeztek.
A tüntetők petíciót nyújtanak be annak érdekében, hogy a fogyatékosok igényeihez igazodjanak a kormány szociális intézkedései.
Az Összefogásmenetnek hívott tüntetés egyik szervezője, Madár István beszédében azt mondta, hogy nagyrészt egyedül járta végig az utat a tüntetésig, de azt tapasztalta, hogy az emberek nem mernek beszélni a problémájukról.
Egy másik, pécsi bányász felszólaló Orbán takarodj-jal zárta az oktatási rendszert kritizáló felszólalását. Egy Komlóról érkezett bányász felszólaló sérelmezte, hogy bár féllábon megtette az utat Baranyából, mégis kevesen érkeztek meg. A demonstrálók is nehezményezik, hogy kevesen jöttek el a tüntetésre.
Közben aláírásgyűjtés indult a Banki és Végrehajtási Károsultak Fogyasztóvédelmi Egyesület követeléseinek támogatására. (Utóbb az egyesület lapunknak azt jelezte, hogy egyetlen tagjuk sem volt jelen az említett megmozduláson, és nem is nyilatkozott senki - a szerk.)
Negyed hatra már csak pár tucat tüntető maradt a téren, eközben civil szónokok tüzelik a közönséget. A rendezvény elvileg este nyolcig tart.
Ugyancsak a Kossuth térre érkezett a Koppány Csoport nevű szervezet, amely a kilakoltatottakat próbálja élőlánc-szerű akciókkal védeni. A csoport tagjai egész hetes demonstrációval készülnek.