2012. augusztus. 31. 14:35 MTI Utolsó frissítés: 2012. augusztus. 31. 14:33 Itthon

Handó: van olyan bírósági épület, amit bármikor bezárathatnak

Az Országos Bírósági Hivatal egyik stratégiai célja a működés tárgyi feltételeinek optimalizálása, ehhez viszont megfelelő épületek és technikai eszközök kellenek - mondta Handó Tünde, a hivatal elnöke a Soproni Városi Bíróság épületének pénteki avatásán.

A 150-160 bírósági épület állapotában nagyok az eltérések, akadnak köztük olyanok, amelyeket bármelyik nap bezárathatnának a hatóságok – mondta Handó Tünde. Példaként említette a Budapest Környéki Törvényszék főépületét.

Handó Tünde kiemelte: a polgárok elfogulatlanságot és pártatlanságot várnak a bíróktól, ezért is különösen fontos, hogy a törvénykezés háza az átláthatóságot, a letisztultságot, a világosságot és emelkedettséget is jelenítse meg, ahogyan az új soproni épület is teszi.  

Takács József, a Győri Törvényszék elnöke az eseményen elmondta: a most felavatott épületben több mint kétezer négyzetméteren dolgozhat a bíróság, amelynek korábbi - nyolc-kilencszáz négyzetméteres - székhelyét vissza kellett adni az evangélikus egyháznak.

Ebben az épületben az 1930-as évek óta katolikus általános iskola működött, amelyet évekkel azt megelőzően bezártak, hogy megvásárolták volna törvénykezési épületnek. Az 1999-ben elindított folyamat eredményeként tavaly májusban indulhatott meg az épület felújítása és két szárnnyal bővítése - tette hozzá.

Megemlítette: az építkezéssel erősödött a város centrumától távolabb fekvő Kurucdomb központi jellege, amit az is mutat, hogy már az új bírósági épület közelségére hivatkozva ajánlják a környező ingatlanokat ügyvédi irodáknak megvételre, bérlésre.

Hirdetés
hvg360 Dobszay János 2025. április. 17. 19:30

Új biciklis forradalom Magyarországon: az e-bringák megnyitották az utat az idősebbek előtt

Sorra dőltek meg az elmúlt években a biciklis rekordok Magyarországon: egyre többen és egyre többet kerekeznek, legyen szó munkába járásról vagy szabadidős programról. Az elektromos bringák terjedésével már az életkor sem (akkora) akadály, ami a kerékpárhasználók korösszetételén is meglátszik. Budapesten egyszerre van „autósüldözés” és elégtelen infrastruktúra, közben az a cél, hogy a következő öt évben robbanásszerűen növekedjen a biciklivel járók aránya.