2012. augusztus. 31. 14:35 MTI Utolsó frissítés: 2012. augusztus. 31. 14:33 Itthon

Handó: van olyan bírósági épület, amit bármikor bezárathatnak

Az Országos Bírósági Hivatal egyik stratégiai célja a működés tárgyi feltételeinek optimalizálása, ehhez viszont megfelelő épületek és technikai eszközök kellenek - mondta Handó Tünde, a hivatal elnöke a Soproni Városi Bíróság épületének pénteki avatásán.

A 150-160 bírósági épület állapotában nagyok az eltérések, akadnak köztük olyanok, amelyeket bármelyik nap bezárathatnának a hatóságok – mondta Handó Tünde. Példaként említette a Budapest Környéki Törvényszék főépületét.

Handó Tünde kiemelte: a polgárok elfogulatlanságot és pártatlanságot várnak a bíróktól, ezért is különösen fontos, hogy a törvénykezés háza az átláthatóságot, a letisztultságot, a világosságot és emelkedettséget is jelenítse meg, ahogyan az új soproni épület is teszi.  

Takács József, a Győri Törvényszék elnöke az eseményen elmondta: a most felavatott épületben több mint kétezer négyzetméteren dolgozhat a bíróság, amelynek korábbi - nyolc-kilencszáz négyzetméteres - székhelyét vissza kellett adni az evangélikus egyháznak.

Ebben az épületben az 1930-as évek óta katolikus általános iskola működött, amelyet évekkel azt megelőzően bezártak, hogy megvásárolták volna törvénykezési épületnek. Az 1999-ben elindított folyamat eredményeként tavaly májusban indulhatott meg az épület felújítása és két szárnnyal bővítése - tette hozzá.

Megemlítette: az építkezéssel erősödött a város centrumától távolabb fekvő Kurucdomb központi jellege, amit az is mutat, hogy már az új bírósági épület közelségére hivatkozva ajánlják a környező ingatlanokat ügyvédi irodáknak megvételre, bérlésre.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.