A Véleményvezér pénteki cikkében arról ír, hogy -Hoffman Rózsa azon bejelentése miszerint nem lesz jövőre államilag finanszírozott jogász- és közgazdászképzés- úgy tűnik, Matolcsy meggyőzte a kormány tagjait, hogy „a kalapáccsal és csavarkulccsal végzett munka teremt értéket a gazdaság számára.” A valóságban ez pedig nem így van.
A modern gazdaságokban azonban rendkívül fontos a magas szintű specializáció. A szerző egy fúrógép alkatrészeket gyártó cég példáján keresztül szemlélteti, hogy nem elég a különálló alkatrészeket gyári munkások kezével összerakni, meg kell oldani a logisztikát és az egyéb szerezési feladatokat is. A kormány viszont gyaníthatóan ennyire van képben az értékteremtő munka esetében.
Valójában egy jó értékesítő is kell a vállalathoz, illetve ha az Magyarországon működik, akkor egy jó könyvelő, pénzügyes és egy jogász is elengedhetetlen az ostoba és bonyolult szabályrendszerek betartásához. Ennek a környezetnek köszönhető, hogy a magyar cégek fizetnek a legtöbbet adminisztrációra uniós szinten. Ha kormány szerint viszont csak a mérnök, informatikus és szakmunkásokra van szükség, akkor a cél valószínűleg az, hogy Németország összeszerelő üzemévé váljunk. A teljes cikket itt olvashatja.