2012. augusztus. 07. 08:25 MTI Utolsó frissítés: 2012. augusztus. 07. 09:46 Itthon

Negyven üdülőt perelne vissza magánkézből az állam

Több mint háromszáz üdülő került a rendszerváltás óta magánkézbe, ezek közül negyvenet próbál a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány (MNÜA) polgári peres úton visszaszerezni - írja a Magyar Hírlap keddi száma.

A szervezet augusztus harmadikán nyújtotta be első keresetlevelét a Kaposvári Törvényszéknek, a testülettől az egykori fonyódi SZOT-gyerektábor adásvételének semmissé nyilvánítását kéri – tájékoztatta a lapot az MNÜA.

A hajdani 25 ezer négyzetméteres SZOT-gyermektábor a rendszerváltás után került a szakszervezetektől az MNÜA gondozásába. Az alapítvány korábbi vezetése 15 évvel ezelőtt 65 millió forintért adta el a fonyódi tábort a német érdekeltségű LN City Center Kft.-nek. Az MNÜA jelenlegi vezetése szerint versenyeztetés és árverés nélkül, áron alul értékesítették a létesítményt, ugyanis az adásvétel előtti évben készült ingatlanbecslés is kilencvenmilliós értéket határozott meg. Az MNÜA úgy véli, a valós ár 325 millió forint körül lett volna.

A telket az új tulajdonos felosztotta, és parcellánként árulta tovább. Tizennégy kisebb telekért 216 millió forintot kapott, azaz 150 millió forintot nyert. Nyolc telek még most is eladó.

Mint Guller Zoltán, az MNÜA tulajdonában lévő Nemzeti Üdülési Szolgálat Kft. ügyvezető igazgatója a lapnak elmondta, az ügyletek jó része már túl van az elévülési időn, mostani törekvésük arra irányul, hogy az eredeti állapotot állítsák vissza, azaz, hogy a bíróság kimondja: a megkötött szerződések semmisek. Egyértelmű ugyanis – érvelt Guller –, hogy az ügyletek a polgári jog által is elismert jó erkölcsbe ütköznek.

Hirdetés