Itthon MTI 2012. július. 09. 12:48

A Médiatanács lemondását követeli az MSZP

A Médiatanács tagjainak lemondását követeli az MSZP a Klubrádió 95,3 MHz-es frekvenciára benyújtott pályázatának kizárása miatt - mondta hétfőn Lukács Zoltán, az ellenzéki párt frakcióvezető-helyettese a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) fővárosi székháza előtt tartott sajtótájékoztatóján.

Kiricsi Karola, az NMHH szóvivője a székház előtt nyilatkozva elmondta: a bíróság - a Klubrádió indítványára - határozta meg a pályázat szigorú alaki szabályait. A Médiatanács ezen szabályokat alkalmazva zárta ki valamennyi pályázót.

A szocialista politikus elképesztőnek nevezte, hogy azért zárták ki a Klubrádiót, mert a pályázat üres oldalai nem voltak aláírva. Mint fogalmazott: "penetráns, amit a médiahatóság ebben az ügyben csinált, csak azért, hogy az egyetlen megmaradt ellenzéki rádiót elhallgattathassa".

Lukács Zoltán emlékeztetett arra, hogy az NMHH tagjai kinevezési okmányainak sincs aláírva a hátoldala. Hozzátette: ugyancsak hiányzik a hátoldali aláírás a hatóság elnökének, Szalai Annamáriának pályázatáról és összeférhetetlenségi nyilatkozatáról, akit így - álláspontja szerint - nem is lehetett volna kinevezni.

Lukács Zoltánt és több szocialista országgyűlési képviselőt az NMHH elnökének kabinetfőnöke és a hatóság jogászai tájékoztatták a pályázati elbírálás részleteiről. A szocialista politikusok az egyeztetést követően a "Fidesz sajtóosztály" feliratot ragasztották az NMHH bejáratára.

Kiricsi Karola, az NMHH szóvivője hangsúlyozta: a Médiatanácsnak a bírósági ítéletben meghatározott szabályokat alkalmazva "valamennyi pályázót ki kellett zárnia a hasonló eljárásból, mert egyik pályázat sem felelt meg ezen kritériumoknak". A hatóság szóvivője közölte: mindent megtettek az együttműködés érdekében és a képviselők valamennyi kérdésre választ fognak kapni.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.