2012. június. 06. 08:16 MTI Utolsó frissítés: 2012. június. 06. 08:14 Itthon

Visszadobott törvények: Navracsics a jogbiztonság erősítéséről beszélt

Navracsics Tibor igazságügy-miniszterként örül annak, ha a jogbiztonságot erősítő lépések történnek Magyarországon – így reagált a közigazgatási és igazságügyi tárca vezetője szerdán az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában arra, hogy az államfő ismét visszaküldött megfontolásra két, a múlt héten megszavazott törvényt a parlamentnek.

Áder János, ahogy múlt héten a médiatörvény módosítása esetében, ezúttal is eljárási és formai kifogásokat fogalmazott meg. Álláspontja szerint a kisajátításról szóló törvény módosítását az Országgyűlés a házszabályba és a jogalkotási törvénybe ütköző módon fogadta el, a sportcélú ingatlanok tulajdoni helyzetének rendezéséről szóló jogszabály pedig olyan súlyos koherenciazavarban szenved, amelyet csak újbóli megtárgyalásával lehet orvosolni.

Navracsics Tibor az ezzel kapcsolatos felvetésre a szerda reggeli rádióinterjúban azt mondta: politikusként nem kommentálhatja a köztársasági elnök megnyilvánulásait, ugyanakkor, mint igazságügyi miniszter örül annak, "ha jogszabályok betartatásáról van szó, és hogy ha olyan lépések történnek, amelyek erősítik a jogbiztonságot Magyarországon".

A miniszterelnök-helyettes beszélt a Miniszterelnökség átalakításáról is. Azt mondta, hogy erősebb lesz a politikai koordináció, azaz a kormányzat politikai döntéshozatali központja és a képviselők közötti koordináció. Politikai értelemben válik erősebbé a Miniszterelnökség – fogalmazott. Hozzátette: Orbán Viktor kormányfő fogalmazta meg azt az igényt, hogy a választásokhoz közeledve erősebbé váljon a Miniszterelnökség politikai célmeghatározó szerepe.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.