Hoffmann Rózsa szerint megfontolásra sem méltó az a javaslat, amely ötről háromra csökkentené az érettségi tárgyak számát. Az oktatási államtitkár az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta, hogy a kormányzat az elégséges vizsgához szükséges teljesítményszint emelésére készül, bár elképzelhető, hogy a kabinet két év halasztást kér az új, magasabb szint bevezetéséhez.
Míg Európában 50 százalék az elégséges szintje, addig Magyarországon 20 - ez pedig nagyon alacsony, nem felel meg a nemzetközi mércének - mondta Hoffmann Rózsa a rádióműsorban. Ezért fokozatosan meg kell emelni: az államtitkárság tervezete szerint a következő évben 25 százalékra, attól függően, mit szól ehhez a kormány.
Hoffmann Rózsa szerint elképzelhető, hogy a kormány két év halasztást kér, de a változtatás szerinte egyik évről a másikra megvalósítható. Hozzátette, hogy ha a kormány elfogadja a javaslatot, akkor is egy teljes év áll rendelkezésre ahhoz, hogy azok a gyerekek is kicsit komolyabban vegyék a tanulást, akik most pontosan tudják, hogy nagyon kevés erőfeszítéssel is el lehet érni az elégségest az érettségin.
A pedagógus életpályamodellről azt mondta, a gazdasági helyzettől függ, hogy 2013-ban vagy 2014-ben indul-e el. A kudarca azonban katasztrófa lenne - tette hozzá a műsorban az oktatási államtitkár.
"Úgy tűnik, hogy elindultunk fölfelé, javulnak a mutatóink, ezért minden esély megvan arra, hogy 2013 szeptemberében induljon az életpályamodell. Ha nem valósul meg, annak katasztrofális következményei lesznek, mert kihal a pálya - akkor viszont nem lesz iskola és nincs magyar jövő" - fogalmazott Hoffmann Rózsa.
Az oktatási államtitkár szerint a pedagógus életpályamodell megvalósulása nemcsak magasabb fizetést - vagyis milliárdos költségvetési kiadást -, hanem az iskolai élet újraszervezését, a nevelési lehetőségek kibontakozását és a pályán való előrehaladás kiszámíthatóságát is jelenti majd.