2012. április. 21. 16:02 delmagyar.hu/hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. április. 21. 16:05 Itthon

Nincs pénz, eladhatják a szegedi nosztalgiavillamost

A Szegedi Közlekedési Társaság eladná a nosztalgiaflottájából, amit csak tud, mert nincs pénze a cégnek – írja a Délmagyarország. Az előző vezetőség idején nyolc év alatt majdnem 60 milliót költöttek öt régi jármű felújítására, ezek között omnibusz, villamos és troli is van.

Elkótyavetyéli az SZKT a családi ezüstöt, eladják a nosztalgiajárműveket – erre hívta fel a figyelmet a lap egyik olvasója.

Tóth István Tibor, az Szegedi Közlekedési Kft. ügyvezetője azt mondta, hogy a hír részben igaz. A nosztalgia-ikerkocsikat és a bengáliként emlegetett FVV villamosokat akarják eladni. Később döntenek arról, hogy licitálással vagy fix áron hirdetik meg a járműveket, ezért a cégvezető nem árulta el, mennyi pénzt remél az akciótól.

Az értékesítést azzal indokolta, hogy nincs pénze az SZKT-nak. Az igazgató állítja: ellenségesen viselkedik az önkormányzat a cég vezetőségével, mert a megrendelt szolgáltatásokért nem fizet. Tóth István Tibor márciusi nyilatkozata szerint idei költségvetésükön 200 milliós lyuk van.

Az egyik régi villamost, a 12-es pályaszámút csak veszteséggel értékesíthetnék, mert a könyvelés szerinti értéke viszonylag magas, így ezt nem adják el. A régi, szintén felújított karbantartó villamost munkára fogták, és azt az uniós támogatás miatt nem lehet mozdítani, az is maradna tehát.

Az SZKT az előző igazgató, Dózsa Gábor irányítása alatt újított fel régi tömegközlekedési eszközöket, nyolc év alatt, nagyjából 60 millió forintból.

2005-ben született újjá a városlakók egyik kedvence, az a 313-as és 314-es pályaszámú nosztalgia-ikerkocsi, ami most eladósorba kerül. A jármű Pesten közlekedett, 1985-ben vette meg SZKV meg nem vette, és néhány éve az utolsó szögig felújították – fogalmaznak a cikkben. A fapados villamos a szabadtéri játékok idején volt turistacsalogató látványosság, de most túladnának rajta.

Ugyancsak vevőt keresnek a tavaly nyugdíjba küldött hét „bengálinak", ezek közül egy került a nosztalgiaflottához. Ilyen típusú villamos járt Szegeden a hatvanas évektől egészen 2011-ig.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.