A tiszaeszlári vérvádat felelevenítő, antiszemita beszéd miatt mindegyik párt tiltakozott, kivéve a szónok, Baráth Zsolt pártját, a Jobbikot.
Feltehetően egy 2008-ban, a Lelkiismeret 88 szervezet megemlékezésén elhangzott beszéd inspirálta Baráth Zsolt tegnapi botrányos felszólalását Solymosi Eszter haláláról és a tiszaeszlári vérvádperről. A beszédről készült videót egy „Nyilaskereszt” nevű felhasználó töltötte fel a YouTube videomegosztó oldalra. A felvételen ifj. Tompó László, a hungarista szellemiségű Gede kiadó szerkesztője tart beszédet Solymosi Eszter sírjánál.
Tompó többek között így fogalmaz: „a rá (Solymosi Eszterre) való emlékezés jegyében egyben vádat is kell emelnünk. Vádat kell emelnünk azon szellemiség ellen, amely azóta is, 1882 óta is folyamatosan jelen van életünkben, jelen van a politikai életben, a könyvkiadásban, mindenben”. Majd kifejti, meg kell állítanunk „azt a mérhetetlen romlást, amit a nemzetközi zsidóság mindig is jelentett”, különben „mindannyian Solymosi Eszter sorsára juthatunk”. A beszéd végén, hasonlón a jobbikos képviselőhöz, megemlíti Erdélyi József 1937-ben, a Virradat című hungarista lapban megjelent, Solymosi Eszter vére című versét. Baráth a parlamentben azt mondta: "a rá való emlékezés jegyében egyben vádat is kell emelnünk azon szellemiség ellen, amely azóta is, 1882 óta is folyamatosan jelen van életünkben és a Kárpát-medencében".
Baráth Zsolt Tompó egy másik beszédéből „vette kölcsön” a „tévesen értelmezett szolidaritás” szófordulatot. A szintén Tiszaeszláron elhangzott szónoklatban elhangzik, hogy a vádlottak felmentése a „tévesen értelmezett zsidó kisebbségi szolidaritás” eredménye volt.
Ifj. Tompó László saját meghatározása szerint irodalomtörténész, bár az egyetemet nem végezte el. A 90-es években kapcsolatba került Tudós-Takács Jánossal, 1993 óta publikál a Pannon Front, a Szittyakürt és a Front című, vállaltan nemzetiszocialista szellemiségű lapok hasábjain, írásai jelenleg a hunhir.info portálon olvashatók. Visszatérő fellépője a (saját meghatározása szerint Szálasi Ferenc pártjának utódaként működő) Pax Hungarica Mozgalom, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom és a Lelkiismeret 88 rendezvényeinek, de többször megfordult már a Jobbik rendezvényein is.